Beyond Undertale PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Alicja w Krainie Potworów

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Black Opal
Bywalec
Black Opal


HP : 100
Poziom duszy : 1
Doświadczenie : 0
LOVE : 1
Liczba postów : 54
Join date : 11/05/2016

Alicja w Krainie Potworów  Empty
PisanieTemat: Alicja w Krainie Potworów    Alicja w Krainie Potworów  EmptyCzw Maj 19, 2016 8:44 am

Zatem pozwólcie mi, waszemu cudownemu Opalowi, na przedstawienie wam pomysłu na event!
Nie wiem czy popieracie mnie w tym, ale uważam że fajnie by było gdyby pojawił się jakiś event.

Owszem widziałam tam że coś się święci w eventach jednakże jako że jestem nowym graczem informacje zawarte w evencie są dla mnie dość nie jasne... luty? Marzec? Żadnej konkretnej daty... Czyli co Event już był? Nie wiem co o tym myśleć.

Anyway, nieistotne. Ale to co JEST istotne to fakt że mam ciekawy pomysł na kolejny event. Bo tego mi tu stanowczo brakuje.

Zatem przejdźmy do rzeczy.

Tytuł : Alicja w Krainie Potworów

Jak dobrze zgadliście tytuł nawiązuje do jednej z moich ulubionych książek czyli Alicji w krainie czarów.
Jest jednak tylko luźno inspirowane.

kto może uczestniczyć w tym evencie? : Wszyscy, dosłownie wszyscy

Czas trwania : Od kilku dni do ja myślę tygodnia, dwóch.
Na razie jeszcze nie orientuję się jaka jest szybkość waszych odpisów, więc trudno mi powiedzieć.

O co w tym chodzi : Sprawa jest prosta (albo tak tylko się wydaje) każdy z graczy otrzymuje konkretną rolę do odegrania jak w przedstawieniu. Na przykład złego króla/królowej który pragnie ścinać wszystkim głowy i jego celem jest ścięcie głowy głównego bohatera/bohaterki. Na przykład Black opal wciela się w postać złego króla i jego zadaniem teraz jest odegranie takiej właśnie roli swoją postacią nie zapominając przy tym że nadal jest sobą. o co mi chodzi? Otóż Mettaton odegra rolę złego króla inaczej niż Undyne odegra złą królową, bo ich postacie są skrajnie różne. A wyobraźcie sobie biedną złą królową Alphys. XD Tak czy inaczej każdy ma podaną rolę, środki których morze użyć do wykonania celu, na przykład straże, jeśli mówimy o królu, miecz czy włócznię jeśli chodzi o strażnika królewskiego itd. oraz cel którzy pragnie osiągnąć postać.

Przykład karty postaci  

Rola : Zły Król/królowa
Opis postaci : potężny i okrutny władca który uważa ludzkie dziecko "Alicję" za zagrożenie dla swojego królestwa. Nie cofnie się przed niczym aby skrócić ją o głowę. Jednakże będzie wolał wysyłać innych na jej zniszczenie, kierować swoją strażą, przekupywać potwory itd. niż ścigać ją osobiście.  
Środki : Straż królewska, autorytet, miecz, bogactwo
Cel : Ściąć Alicję i jej towarzyszy
[to tylko przykład i można go jeszcze rozwinąć, acz ja uważam że reszta będzie zależeć po prostu od gracza.]   

Jak rozdajemy postacie? : można albo dać do wyboru albo rozlosować. losowanie chyba ciekawsze bo nigdy nie wiesz co dostaniesz i z jakim wyzwaniem będziesz musiał się zmierzyć.

Jakie postacie mogą się pojawić? : Zły król/królowa, Strażnik królewski, szalony kapelusznik, Alicja, kot z Cheshire itd. postacie będą bardzo rożne i też nie koniecznie związane z Alicją.

Dlaczego warto to rozważyć? : otóż dlatego że ten event na dobrą sprawę jest zaprojektowany tak że całą fabułę i rozwiązywanie problemów pozostawia graczom a nie jak zwykle to bywa MG. To gracze napędzają całą fabułę. Po za tym już samo odgrywanie nowych postaci powinno być dla graczy ciekawym wyzwaniem, zobaczyć jak zachowała by się ich postać gdyby była kimś innym. Moim zdaniem ciekawe doświadczenie.

Czy to już wszystko? : Oczywiście że nie! Ten event ma jeszcze drugie dno które zdradzę tylko adminom aby nie psuć wszystkim zabawy! Nie wszystko jest takie jak się wydaje. Młahahahaha *złowieszczy śmiech*

Na razie to tylko pomysł jeśli się jednak spodoba lepiej opiszę postacie i zdradzę adminom o co tu tak naprawdę chodzi. A na razie... STAY DETERMINED!
Powrót do góry Go down
Wingdings Gaster
Zakorzeniony
Wingdings Gaster


HP : 100
Poziom duszy : 7
Doświadczenie : 77
LOVE : 6
Liczba postów : 519
Join date : 01/01/2016
Skąd : Powierzchnia

Alicja w Krainie Potworów  Empty
PisanieTemat: Re: Alicja w Krainie Potworów    Alicja w Krainie Potworów  EmptyCzw Maj 19, 2016 2:59 pm

Szczerze mówiąc pomysł bardzo mi się podoba <3
Sama uwielbiam Alicję w Krainie Czarów i nie da się ukryć, że wykorzystanie tego w Podziemiu będzie wręcz idealne. *od razu wyobraziła sobie Sansa w roli Kota z Cheshire i Papyrusa/Gastera jako Szalonego Kapelusznika*
Co do tego jak przyznawać role, to najlepsze wydaje się losowanie. To stanowczo lepsza zabawa niż wybieranie sobie kim chce się być (bo najczęściej będzie się brało wszystko idealnie pod swoją postać, a to nie jest zabawne na dłuższą metę).
I nie ma niczego lepszego jak sandboksowy event w na sandboksowym forum. MG czasami może i się przyda, ale na takiej zasadzie "Jeden odpis na dzień, co się dzieje aktualnie, wy róbcie coś w tym kierunku, jutro podsumowanie i co się dzieje" lub nawet i luźniej, jedynie w momentach wyraźnie potrzebujących MG.. W sumie, to można nawet jeszcze jakoś po poprawiać. *tak bardzo przydałby się jej zarys fabuły, ale leniwa klucha zrezygnowała z posadki*
W każdym to razie - JESTEM NA TAK! :DD
Powrót do góry Go down
KiedyśUndyne
Zakorzeniony
KiedyśUndyne


HP : 100
Poziom duszy : 19
Doświadczenie : 0
LOVE : 2
Liczba postów : 680
Join date : 13/12/2015
Age : 24

Alicja w Krainie Potworów  Empty
PisanieTemat: Re: Alicja w Krainie Potworów    Alicja w Krainie Potworów  EmptyPią Maj 20, 2016 8:17 am

Nuda i czekanie skłoniły mnie do ogarnięcia co się właściwie na forum dzieje. Szczerze mówiąc eventów kilka w planach jest, kwestia tego, że gracze często robią sobie wycieczki i ciągle kogoś nie ma, np. Alphys. Dość nietypowy, ale teoretycznie fajnie zapowiadający się event. Szczerze mówiąc chętnie dałabym TAK, jeżeli event będzie wyłączony z ilości miejsc fabularnych. To taka bardziej gra, niż coś wnoszącego do fabuł postaci. Cóż, im więcej zabawy, tym lepiej, jednak za mało czasu przez wakacjami na cokolwiek...
Powrót do góry Go down
Black Opal
Bywalec
Black Opal


HP : 100
Poziom duszy : 1
Doświadczenie : 0
LOVE : 1
Liczba postów : 54
Join date : 11/05/2016

Alicja w Krainie Potworów  Empty
PisanieTemat: Re: Alicja w Krainie Potworów    Alicja w Krainie Potworów  EmptyPią Maj 20, 2016 8:51 am

No ja mam nadzieję że to dość oczywiste że będzie to event po za fabułą. Bo szkoda było by kończyć na szybko fabułę żeby iść na event.
I cieszę się że wam się podoba ^ ^
Powrót do góry Go down
Azszar
Założyciel
Azszar


HP : 100
Poziom duszy : 4
Doświadczenie : 23
LOVE : 0
Liczba postów : 719
Join date : 06/12/2015
Age : 29
Skąd : Nie z tego świata

Alicja w Krainie Potworów  Empty
PisanieTemat: Re: Alicja w Krainie Potworów    Alicja w Krainie Potworów  EmptyPią Maj 20, 2016 6:40 pm

Pomysł całkiem interesujący i warty wzięcia pod uwagę może jako taką letnią zabawę, która rozpoczęłaby się pod koniec czerwca (wtedy pan admin powinien być już po obronie licencjatu i mieć dużo czasu). Trzymałbym się tylko tego, by to była scena do odegrania niźli coś bardziej rozbudowanego, co by faktycznie cała atrakcja nie trwała nie wiadomo ile czasu. No i losowanie ról wygląda na bardziej zabawną sprawę niż wybieranie samemu.
Powrót do góry Go down
http://ukrytaszuflada.blog.pl/
Sponsored content





Alicja w Krainie Potworów  Empty
PisanieTemat: Re: Alicja w Krainie Potworów    Alicja w Krainie Potworów  Empty

Powrót do góry Go down
 
Alicja w Krainie Potworów
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Beyond Undertale PBF :: Administracja :: Sala audiencyjna :: Propozycje-
Skocz do: