IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 

Undernet

Go down 

Czy chcesz Undernet?
Tak
85%
 85% [ 17 ]
Nie
5%
 5% [ 1 ]
Nie mam zdania
10%
 10% [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 20

AutorWiadomość
Frisk
Mistrz Gier

HP : 91
Poziom duszy : 12
Doświadczenie : 61
LOVE : 3
Liczba postów : 1090

PisanieTemat: Undernet   Sro Sie 24, 2016 12:15 am

*znów wysyłają ją z propozycją, bo najodważniejsza*
Wspólnie z Frisk, Sansem, Alexem oraz BlackDream wpadliśmy na pomysł wprowadzenia Undernetu (skoro mamy rozmowy telefoniczne, to czemu nie internet?).
Pomysł jest dość prosty, w dziale DODATKI założyć temat o nazwie "Undernet", gdzie każda postać mogłaby wrzucać materiał jaki mógłby się znaleźć w takowej sieci. Zdjęcia, filmy, obrazki, artykuły, reportaże - wszystko pisane i wzorowane tak, jakby to nasze postacie tworzyły i publikowały w sieci.
Do tego co jakiś czas (wstępnie ustaliliśmy tydzień) w tym temacie pojawiałyby się WIADOMOŚCI, gdzie dana osoba wypisywałaby wszystko, co fabularnie działo się na forum w ciągu ostatniego tygodnia (lub innego okresu czasu) - tak, aby każdy mógł przeczytać i być na bieżąco gdzie toczyły się walki, kto się z kim zaprzyjaźnił, kto z kim się pokłócił i tak dalej.
Kolejno również Sans zasugerował prowadzenie w tym temacie Piesełka - odpowiednika naszego ludzkiego Pudelka, gdzie wrzucałby parodie stron plotkarskich o tym, co dzieje się na fabule, takie posty
humorystyczne. Po protu jeden długi temat, gdzie byłoby wszystko co czują, myślą i robią nasze postacie, aby wprowadzić klimat, że internet istnieje.

Tak w skrócie - na wielu forach istnieją swego rodzaju "gazetki", gdzie publikowane są informacje z fabuły tworzone jakby "przez postaci". U nas można by to wprowadzić w formie Undernetu (jako, że kanonicznie istnieje w grze, można to wykorzystać).

*nie bić jej za bycie najodważniejszą, w sumie jest 5 pomysłodawców*

♥️ Karta Postaci ♥️ Telefon ♥️ Hajsy i graty ♥️
Sesje: 4/5
♥️ | ♥️ | ♥️ | ♥️| ♥️

Ostatnio zmieniony przez Toriel dnia Nie Sie 28, 2016 8:15 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
KiedyśSans
Obywatel

HP : 100
Poziom duszy : 18
Doświadczenie : 45
LOVE : 2
Liczba postów : 293

PisanieTemat: Re: Undernet   Sro Sie 24, 2016 12:29 am

Taaak, jestem za. Otóż na innym forum jest taka sekcja jak "newsy", które w dość ciekawy sposób komentują zdarzenia z rozgrywki zwykym zjadaczom chleba. Tutaj to można podciągnąć pod Undernet. Mało tego, UT jest wprost idealne do coraz to nowych memów, reklam ("Expand your dog today!") i masy dziwnych, "skandalizujących" wpisów (np "Taśmy Asgore'a. Król i jego potężny trójząb, jakich nie znacie!"). Poza tym byłby to też kolejny świetny temat dla nowych userów, którzy pobieżnie znają undertae i szukają okazji do śmieszków. Jasne, nie wolno przesadzac, ani na siebie wjeżdżać, ale było by to dobre na rozluźnienie. A przy okazji rozwinęło by dodatkowo kreatywność xD

SESJE AKTYWNE:
|| Gorące Źródełko <3  || Biblioteka Królewska
SESJE PROWADZONE:
Quest Chici || Przygoda Psychopaty || Przygoda Alphys/Vincent
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Azszar
Założyciel

Poziom duszy : 4
Doświadczenie : 23
LOVE : 0
Liczba postów : 719

PisanieTemat: Re: Undernet   Sro Sie 24, 2016 12:17 pm

Nie powiem, że nie jestem na nie. To nawet ciekawy pomysł, by wykorzystać kolejny element z gry, ale mam pewne duże ALE. Otóż żywię pewne obawy, że może to być tak samo martwe jak rozmowy telefoniczne oraz szkoła. Dlatego nim podejmę jakąś decyzję chcę by wypowiedzieli się inni użytkownicy i to w tym temacie, a nie na czacie/gg/whatever. Jeśli od razu znajdą się chętni na prowadzenie takiego działu i bycie dziennikarzami, spojrzę na to przychylniejszym okiem.

Karta Postaci | Skarbczyk

Aktualne sesje:
1. Hotland (temat ogólny); 2. Polana nad rzeką (zawieszone); 3. Deszczowe jaskinie; 4. Droga do Ruin; 5. Gorące Źródła
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ukrytaszuflada.blog.pl/
KiedyśUndyne
Zakorzeniony

Poziom duszy : 19
Doświadczenie : 0
Liczba postów : 680

PisanieTemat: Re: Undernet   Sro Sie 24, 2016 12:54 pm

Cóż ten temat wydaje się być nieco... dziwny. Undernet... jak na mój gust może i mógłby istnieć, fabularnie przysłużyłby się królewskiej straży czy mógłby być nawet problemem, ale nie ważne. Moim zdaniem mamy już inne tematy, które jak Gall wspomniał nie są aktywne, więc dokładanie kolejnego w tym momencie nie będzie rozsądne. Powinno pierw się ruszyć to, co już jest, a dopiero później... w sumie mało mamy młodych potworów, by niby ta szkoła funkcjonowała. No nie ważne. Moim zdaniem pomysły od ciebie Tori i innych są dobre, ale... pokaż mi pierw, że jesteś w stanie uciągnąć tamten temat, a dopiero pomyślimy nad nowym, takie jest moje zdanie.

Moja własność: *  *  *  * *  * *   *  *  *  *  *  *  *
KP|Bank
Prowadzone sesje
1. Misja w Głębokich Ścieżkach.
2. Potyczka w Świetlistej jaskini.
3. Spotkanie na Polu szepczących kwiatów.

[i][color=cyan]Mowa [/ i][/ color]
[b]Tekst MG narracyjny[/ b]
[i]Dialog postaci MG[/ i]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sigrunn
Żółtodziób

Poziom duszy : 1
LOVE : 1
Liczba postów : 36

PisanieTemat: Re: Undernet   Czw Sie 25, 2016 8:34 pm

Według mnie, jest to świetny pomysł, sprawdzony już na wielu innych forach. Urozmaiciłby zarówno fabułę, jak i sferę pozafabularną i przede wszystkim znalazłoby się w nim miejsce na wszystko, co czasami głupio wrzucać do offtopu czy gdziekolwiek indziej. Tylko pozostaje wyżej wspomniana kwestia, czyli co będzie wtedy, kiedy administracja się napracuje nad stworzeniem tego, a nikt nie będzie tego używał. Wydaje mi się, że jeśli znajdzie się odpowiednia ilość redaktorów i osób, które zadeklarują się, że będą tego używać i regularnie wrzucać nowe rzeczy, to czemu by nie spróbować Wink Bądź co bądź, jest to jednak bardziej... ogólnodostępny temat niż szkoła, do której nikt nie chodzi, bo większość postaci to stare konie.

miasteczko Snowdin || wysypisko
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
KiedyśUndyne
Zakorzeniony

Poziom duszy : 19
Liczba postów : 680

PisanieTemat: Re: Undernet   Czw Sie 25, 2016 9:01 pm

Można się zadeklarować, a potem nie zrobić z tym kompletnie nic, więc...
Tak jak to wcześniej stwierdziłam mamy już temat(y), których nikt nie rusza. Czy one nagle będą do usunięcia, bo userzy odpowiedzialni np. za szkołę po prostu przejdą sobie na undernet?.. Nah nadal średnio mi się widzi mimo wszystko. Ewentualnie pierw decyzja, czy reaktywacja, czy usunięcie.

Moja własność: *  *  *  * *  * *   *  *  *  *  *  *  *
KP|Bank
Prowadzone sesje
1. Misja w Głębokich Ścieżkach.
2. Potyczka w Świetlistej jaskini.
3. Spotkanie na Polu szepczących kwiatów.

[i][color=cyan]Mowa [/ i][/ color]
[b]Tekst MG narracyjny[/ b]
[i]Dialog postaci MG[/ i]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Alex
Obywatel

Poziom duszy : 1
Liczba postów : 435

PisanieTemat: Re: Undernet   Czw Sie 25, 2016 11:20 pm

Chciałbym tylko powiedzieć że jestem gotowy pisać jako GM w UnderNecie. Wg. ten pomysł jest naprawdę dobry i jeżeli tylko się postaramy możemy naprawdę dużo z niego wycisnąć... Przynajmniej moim zdaniem.

Zobacz profil autora
Frisk
Mistrz Gier

PisanieTemat: Re: Undernet   Nie Sie 28, 2016 8:16 pm

Dodałam ankietę jakby co, żeby ludzie mogli się wypowiedzieć (a niekoniecznie wiedza co napisać w temacie)
Sama jestem za, zwłaszcza, że to tylko jeden temat fabularny. I proszę mnie zostawić, ja tylko napisałam posta, bo inni się boją, nie jest to mój pomył w 100% :v

♥️ | ♥️ | ♥️ | ♥️| ♥️
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Vincent
Mieszkaniec

HP : 54
Poziom duszy : 2
Doświadczenie : 70
Liczba postów : 147

PisanieTemat: Re: Undernet   Wto Sie 30, 2016 2:58 pm

Jeśli chodzi o wypowiadanie się to już dawno wypowiedziałam się w ankiecie - tak, tak i TAK! Pomysł jak najbardziej super ;v; Z tym, że ja to bym podrasowała to w jeden prosty sposób - nie dział, a podforum w dodatkach. Żeby tam można było zakładać stronki pokroju UnderBook, UnderTube itd., tak, by na przykład pod danym postem można było napisać, że "Osoba XYZ lubi to" etc.
Co do działów, które nie są niby używane - szkoła upadła, bo nie mamy młodych potworków (swoją drogą, nie mam pojęcia jak to się ma do undernetu, chyba jedyny związek jest taki, że Tori jest pomysłodawcą), a rozmowy telefoniczne leżą, bo... Trzeba kogoś poznać w fabule, żeby potem do niego dzwonić ._. W internecie wszystko odbywa się kompletnie inaczej, obcy ludzie normalnie ze sobą gadają i w ogóle. Dlatego imo nie warto porównywać tych rzeczy, a dać szansę Undernetowi, bo po założeniu będzie jednym z najbardziej obleganych tematów. xD

* *
Karta postaci | Skarbiec
Quest
Multikonto Alphys
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Azszar
Założyciel

Poziom duszy : 4
Doświadczenie : 23
Liczba postów : 719

PisanieTemat: Re: Undernet   Sro Wrz 07, 2016 4:52 pm

Uważam, że nie ma co dłużej czekać, skoro wyraźnie widać, która opcja wygrywa w ankiecie. Tak więc Undernet oficjalnie stanie się częścią forum. Postaram się w najbliższym czasie stworzyć odpowiedni dział oraz zasady Undernetu. Jeśli pomysłodawczyni sobie życzy, może uczestniczyć w tym procesie Smile

Karta Postaci | Skarbczyk

Aktualne sesje:
1. Hotland (temat ogólny); 2. Polana nad rzeką (zawieszone); 3. Deszczowe jaskinie; 4. Droga do Ruin; 5. Gorące Źródła
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ukrytaszuflada.blog.pl/
Toriel
Obywatel

Poziom duszy : 5
Liczba postów : 489

PisanieTemat: Re: Undernet   Sro Wrz 07, 2016 6:29 pm

*przybyła*
Zrobię obrazki.
I napiszę do admina!
I... Ściągnę Sansa.
*tyle pracy bardzo, otwiera szampana*

KP Skarbiec

Sesje (2/5)
Zamek Królewski Kwiecista Jaskinia
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Chara
Mistrz Gier

Poziom duszy : 6
Doświadczenie : 82
LOVE : 6
Liczba postów : 517

PisanieTemat: Re: Undernet   Sro Wrz 07, 2016 9:56 pm

Nie napisałem wcześniej ale chyba trzeba się wypowiedzieć.
Potwierdzam, ze oddałem głos na tak i bardzo pomysł mi się podoba tylko nadal nie rozumiem jak ma to działać. I kto miałby tam pisać....

witaj, kochany. Przywitaj się z MOIM NOŻEM

moje życie w podziemiu toczy się tu :

1. Hol osądu
2. magiczne drzewo
3. nie wiem, sesja z lukiem, chyba jakies jeziorko w wodospadach idk
4.
5.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Frisk
Mistrz Gier

PisanieTemat: Re: Undernet   Nie Wrz 11, 2016 3:17 am

Przybywam z pomocą! Do wykorzystania, zmodyfikowania lub uradowania oczu - cztery strony jakie wstępnie ustalono na UN c:
W oparciu o pomysł Alphys z działami.

*pełna wersja obrazka*

Underbook - portal służący praktycznie wszystkiemu - publikowaniu statusów, zdjęć, zameldowań, ploteczek, przemyśleń i innych. Prawie każdy mieszkaniec podziemia posiada tutaj konto. Niestety jest też to miejsce, gdzie wyskakuje najwięcej reklam - no i łatwo jest się wciągnąć i przesiedzieć kilka godzin przeglądając co inni powrzucali na tablice.[/center]

Przykładowe posty:

• "Profile" naszych postaci/OC zawierające imię, nazwisko, status związku i zdjęcie (obrazek). Ewentualnie informacje dodatkowe,
  • Zmiany statusów ("Piątek, piąteczek, piątunio!"), związków ("To skomplikowane z... XYZ", "w związku z... XYZ"), zameldowania ("XYZ jest w: Bar u Grillby'ego"),
  • Zdjęcia - wszelkie obrazki przedstawiające naszą postać/OC bądź inne postaci,
  • Memy,
  • Reklamy kreowane na świat Undertale,
  • Ploteczki,
  • Komentarze do cudzych postów (Wówczas używamy opcji "quote").

*pełna wersja obrazka*

Undertube jest głównym pożeraczem czasu mieszkańców podziemia - to tutaj lądują wszystkie filmy. Randomowo nagrane potyczki, fakty o najważniejszych personach, gameplaye potworzych dzieciaków, openingi ludzkich anime, tutoriale, teledyski, polityka, słodkie kotki i chore filmiki - każdy znajdzie coś dla siebie! Należy również pamiętać, że niewątpliwie największą gwiazdą jest tutaj Dragey the Dragon!

Temat służący do wrzucania i komentowania (przez opcję "quote") wszystkich filmików - dotyczących UT i nie tylko. Śmieszne scenki niby "nagrane" na fabule, teledyski, muzyka, bajki, anime, gry, tutoriale - wszystko dozwolone.

Z pomysłu Sansa:

Jednym z portali, które każdy czyta ale nikt się nie przyznaje jest zdecydowanie Piesełek - podobno prowadzony przez Sansa jest zbiorem wszystkich absurdów jakie można znaleźć w dziedzinie nieprawdziwych informacji. Szok i niedowierzanie - nowy człowiek ujawnia MIAŻDŻĄCE fakty? Tylko u nas zdjęcia GASTERA na wakacjach! Jaką tajemnice skrywa Undyne? Czy to prawda, że Podziemiu grozi ZAGŁADA!? 10 przepisów na szarlotkę wedle królowej, nowe fryzury na lato, podziemna moda! I kim jest NOWY CHŁOPAK KSIĘŻNICZKI!? Skandale, plotki i dramy! Tylko na Piesełku!

Co postujemy na Piesełku:

• Wszelkie wymyślone historie - napisane artykuły o rzekomych morderstwach, związkach, zdradach,
  • Zdjęcia prześmiewcze, filmiki.

TWN 24 - Tygodniowe Wspaniałe Newsy
Główne źródło wiedzy o królestwie - informacje, sport, polityka, kartoteka kryminalna i wiele więcej! W dodatku dostępne całą dobę, na wyciągnięcie myszki lub smartfona!
Co prawda tutejsi redaktorzy starają się zachować obiektywność, jednak i tak często dochodzi tutaj do sprzeczek potworów o różnych poglądach.

Dział służący postowaniu o informacjach: Kto kogo zabił, komu się coś urodziło, kto z kim walczył, co wydarzyło się w królestwie, jakie są plany na najbliższy czas, poszukiwani, aktualne rankingi i wszystko inne, co wpadnie do głowy dzielnych reporterów.
Możliwe pojawienie się również wywiadów jeśli ktoś zechce takowe przeprowadzać.

Ostatnio zmieniony przez Toriel dnia Pią Wrz 30, 2016 8:27 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Bez nazwy
Obywatel

HP : 98
Poziom duszy : 3
Doświadczenie : 80
Liczba postów : 383

PisanieTemat: Re: Undernet   Nie Wrz 11, 2016 1:32 pm

Nawet całkiem fajny pomysł, podoba mi się. To na pewno wypali! Ale mam kilka propozycji:
- Jakaś strona z programami komputerowymi, chcętnie byłbym moderatorem i wymyślał programy (przekreśliłem bo kto by się zgodził xD)
- Portal randkowy, też fajny pomysł, dla samotnych potworów takich jak Xavier.
- Może jakiś odpowiednik The Pirate Bay
- Strona na której można zgłosić złe strony
- Strona z ogłoszeniami, odpowiednik OLX
- I odpowiednik Allegro.
- Odpowiednik twittera
- Odpowiednik Instagrama
- Strony z grami dla małych potworów.
- Odpowiednik Ipli\TVN Player
- Odpowiednik Tumblra
ale się rozpisałem... przepraszam... nie chciałem gadać tak długo...

Zobacz profil autora http://knuxfanwin8.github.io
Frisk
Mistrz Gier

PisanieTemat: Re: Undernet   Nie Wrz 11, 2016 2:32 pm

• Imo, portal randkowy byłby fajny, nawet mam koncepcje,
  • Co do Twittera, Intagrama, Tumblra itp - to wszystko jest na Underbooku więc nie ma po co tworzyć więcej
  • Reszty nie widzę sensu, wszystkie linki itp. można rzucać na Underbook itd, część nie wiem jak by miała działać :v Chyba, że napiszesz jakby to działało, rozpiszesz coś więcej.

*Ale portal randkowy spoko <3*

♥️ | ♥️ | ♥️ | ♥️| ♥️
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Chara
Mistrz Gier

PisanieTemat: Re: Undernet   Nie Wrz 11, 2016 3:47 pm

no więc postanowiłem, że zrobię coś w stylu przeróbki naszych Undernetowych stron na internecie na prawdę.
tutaj można znaleźć undertube w wersji BAAARDZOOO WIP - http://raymanik01.wixsite.com/undertube

aktualnie nie mam za bardzo czasu, ale będę to robić.
Na Undertube nie będzie się dało dodawać filmów, więc jeśli jakieś chcecie, to ja muszę je dodać tak przy okazji mówię

1. Hol osądu
2. magiczne drzewo
4.
5.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Frisk
Mistrz Gier

PisanieTemat: Re: Undernet   Nie Wrz 11, 2016 4:28 pm

psychopata napisał:
no więc postanowiłem, że zrobię coś w stylu przeróbki naszych Undernetowych stron na internecie na prawdę.
tutaj można znaleźć undertube w wersji BAAARDZOOO WIP - http://raymanik01.wixsite.com/undertube

aktualnie nie mam za bardzo czasu, ale będę to robić.
Na Undertube nie będzie się dało dodawać filmów, więc jeśli jakieś chcecie, to ja muszę je dodać tak przy okazji mówię

Ale wszystkie te strony to po prostu tematy w których będzie się wrzucało odpowiednie posty. Na Undertube np. wrzuci się posta:

"Oo, patrzcie, nowa piosenka MTT!
"

:'D

♥️ | ♥️ | ♥️ | ♥️| ♥️
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Frisk
Mistrz Gier

PisanieTemat: Re: Undernet   Nie Wrz 11, 2016 4:29 pm

(Sorki, ze dwa posty pod rząd, ale chciałam aby to było oddzielnie :v )

Wrzucam coś, co można używać do postowania na Undebooku:
http://www.prankmenot.com/?facebook_status

Dodatkowo przykłady zrobione przeze mnie:

♥️ | ♥️ | ♥️ | ♥️| ♥️
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Chara
Mistrz Gier

PisanieTemat: Re: Undernet   Nie Wrz 11, 2016 4:45 pm

wiem, ale.....
..............................................

1. Hol osądu
2. magiczne drzewo
4.
5.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Undernet   

Powrót do góry Go down