Beyond Undertale PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Pytania i odpowiedzi

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Azszar
Założyciel
Azszar


HP : 100
Poziom duszy : 4
Doświadczenie : 23
LOVE : 0
Liczba postów : 719
Join date : 06/12/2015
Age : 29
Skąd : Nie z tego świata

Pytania i odpowiedzi Empty
PisanieTemat: Pytania i odpowiedzi   Pytania i odpowiedzi EmptyNie Gru 06, 2015 1:44 pm

Masz niecierpiące zwłoki pytanie? Jakiś element forum sprawia ci trudności i nie wiesz co zrobić? Zastanawia cię, czemu coś jest tak, a nie inaczej?
W takim razie to jest najlepsze miejsce, by owe pytanie zadać.

Prośba: To mają być prawdziwe pytania.
Powrót do góry Go down
http://ukrytaszuflada.blog.pl/
KiedyśSans
Obywatel
KiedyśSans


HP : 100
Poziom duszy : 18
Doświadczenie : 45
LOVE : 2
Liczba postów : 293
Join date : 02/01/2016
Age : 34
Skąd : Tomaszów Podziemiecki

Pytania i odpowiedzi Empty
PisanieTemat: Re: Pytania i odpowiedzi   Pytania i odpowiedzi EmptyNie Sty 03, 2016 1:25 pm

Mam pytania. Wiadomo, że błędy logiczne będą się na forum ukazywać z dalszym, miejmy to nadzieję rozwojem, bo jest świeże i po to własnie ten temat.

1. Proszę o skorygowanie czasu akcji fabuły na forum, bo są nieścisłości i trzeba ustalić jedną wersję, żeby potem nie było niedomówień.
Dowód rzeczowy 1.:
Galliusz napisał:

Powiedzmy, że akcja dzieje się przed wydarzeniami z gry. Bariera wciąż istnieje, wszystkie ważne postaci żyją, a Frisk jeszcze nie zaczął swojej wędrówki. Nie trzymamy się jednak ściśle fabuły, to by było nudne. Tak więc można to uznać za alternatywny świat, w którym wszystko może dziać się inaczej.
Wedle tego, Frisk dopiero wpadła do Podziemi po raz pierwszy lub jest to jeden z RESETÓW. Czyli żadne relacje pomiędzy Frisk a innymi postaciami nie powinny istnieć, co kłóci się z kartą postaci Frisk, wedle której wszystko już jest ustalone tak jak w grze:
Aksamitna napisał:
Relacje:
Toriel - Toriel traktuje Frisk jak swoje dziecko. Nie da nikomu jej skrzywdzić.
Sans - Sans przyjaźni się z Frisk, przez to że podczas walki z Papyrusem okazała mu łaskę i się z nim zaprzyjaźniła. Lubi chodzić z nią do Grillby's.
Papyrus - Papyrus chciał kiedyś złapać Frisk, lecz zaprzyjaźnił się z nią.
(...)

Czyli co, jest to ten "alternatywny świat, w którym wszystko może dziać się inaczej" jak pisze w temacie "Fabuła" czy jak w chacie Undyne napisała, że:
chat napisał:
Undyne0: To tak jakby... W tym momencie Frisk szła do... Do Asgore'a
czy jeszcze coś innego, bo widzę że na razie każdy ma tu swoją wersję.

Wiadomo, że zmiany i różnice pomiędzy grą a forum będą, bo inaczej się nie da i jest to potrzebne. Nawet jeśli przyjmiemy argument, że na forum to w gruncie rzeczy alternawywna wersja, naginamy system i rzeczy wyglądają tu inaczej, to trzeba konsekwentnie. I coby nowi użytkownicy też nie czuli się zagubieni. Więc albo temat "Fabuła" do edycji i cała zabawa z "nowymi możliwościami i wszystko może się dziać inaczej" idzie się paść, bo tyle tych nowych możliwości, że wszystko jest tak samo ustalon jak z gry. Druga opcja jest taka że zmienia się nastawienie graczy i karty postaci idą do edycji i fabuła idzie inaczej niż gra, w zależności od graczy sterującymi postaciami.

2. SAVE, LOAD, RESET i inne takie tam linie czasowe
Wiadomo, że w grze na forum używać się ich nie da, ale o ile dobrze rozumiem są uwzględnione w fabułę, skoro Gaster nad nimi pracował, tak? W Undertale na bank są trzy postacie, które są tego świadome, czyli Frisk, Flowey i Sans. W mojej interpretacji gry o wszystkim wiedzą jeszcze Chara (jako duch) i Gaster (który w grze oficjalnie jest jedną wielką niewiadomą i wszystko co dzieje się z nim w fandomie to headcanony i teorie). I teraz chciałabym się spytać jak to na forum wygląda. Czy postacie świadome tego w grze (co jest generalnie kluczowym punktem całej gry, ten cały deal z resetami i możliwością ponownego grania w inny sposób, nawet jeśli ukończyło się którąś z fabuł i wygląda na to, że ponowna gra nie jest ponowną grą tylko kontynuacją poprzednich, zresetowanych wydarzeń, ale ciii, to tylko tak nawiasem mówią) mają możliwość użycia tej wiedzy na fabule? Jeśli tak, trzeba ustalić ile, i czy w ogóle jakiekolwiek RESETY były, w które wersje Frisk już przechodziła (no mercy run, droga pacyfisty, neutralna wersja). Jeśli jest to pierwsze podejście do gry, nie było jeszcze resetowania linii czasowych, czyli Sans nie widział jeszcze żadnej wersji Frisk.

3. Frisk i Chara
Ok, na forum są obydwie, co trochę mnie zastanawia. Chara umarła chwilę temu, tuż przed tym jak Asriel zamienia się w kwiat. Ale ta postać jest tu grywalna i spoko, można tak, w zasadzie decyzja administracji,  gra na forum powinna być zabawą i nie ma co stawiać murów i nie wiadomo jakich zakazów, ale z drugiej strony żeby to miało jakieś ręce nogi. Czy w tej wersji Chara po prostu jest i nikt nie zadaje o to pytań? Czy  Toriel i Agore są tego świadomi, czy po prostu rozegra się ewentualnie fabułę tak, że oni też zaskoczeni jej obecnością?
Powrót do góry Go down
KiedyśUndyne
Zakorzeniony
KiedyśUndyne


HP : 100
Poziom duszy : 19
Doświadczenie : 0
LOVE : 2
Liczba postów : 680
Join date : 13/12/2015
Age : 24

Pytania i odpowiedzi Empty
PisanieTemat: Re: Pytania i odpowiedzi   Pytania i odpowiedzi EmptyNie Sty 03, 2016 1:44 pm

Może niewiele wiem o pomysłach Galla czy innych adminów ale wypowiem się na tyle, na ile widzę i na ile będę w stanie i ja ci odpowiedzieć.

2. Co do Save,  Load i Reset. Na forum mamy pewną śliczną gwiazdę, która pozwala nam się odradzać. Teoretycznie ona jest tym savem i loadem ponieważ potwory mogą się odradzać. Myślę, że póki ktoś nie umrze to nie będzie tego świadomy. Tak przynajmniej ja myślę, ale czekamy na Galla. Fakt, świadomi różnych zapisów timelaneów itp. są od samego początku wymienione przez ciebie osoby ale jak ktoś zginie i sam się "wczyta" to już przestanie być to takie... "nieodgadnione" dla innych postaci na forum.

3. Tak samo na forum mamy osobno Floweya i Asriela jeżeli dobrze pamiętam. Można pomyśleć, że Chara użyła jakoś mocy resetu czy czegoś i przeniosła się do czasów Friska... Emmm głowa mi już umiera...
Przyznam się miałam pewien problem, że jeżeli Chara użyła przeniesienia do innej lini czasu to... W sumie nie muszę jej pamiętać jak pamiętam Frisk. Większość nie... Nierówności? Wyjaśnia się poxa fabularnie.

Problem trochę w tym, że pozwolono Friskowi być postacią grywalną. Ale skoro go już mamy to warto DOPISAC coś di fabuły. Jakaś stale tworząca się, nowa, nie trzeba jej edytować całkowicie a wystarczy dopisać.
Powrót do góry Go down
Azszar
Założyciel
Azszar


HP : 100
Poziom duszy : 4
Doświadczenie : 23
LOVE : 0
Liczba postów : 719
Join date : 06/12/2015
Age : 29
Skąd : Nie z tego świata

Pytania i odpowiedzi Empty
PisanieTemat: Re: Pytania i odpowiedzi   Pytania i odpowiedzi EmptyNie Sty 03, 2016 5:04 pm

Sans

1. Przyznaję, że ten tekst w "fabule" napisałem jeszcze przed listą postaci kanonicznych, którymi można grać i nie zajmowałem się nim więcej. W sumie można go traktować jako taki placeholder. Poza tym moim zamiarem było, aby służył informacji niż budował jakąś fabułą ogólnoforumową. Zapewne użyję pomysłu z alternatywną linią czasową i jakimiś zaburzeniami, by wszystko jako tako pogodzić.

2. Całą opcję Save uwzględniłem w uproszczonej formie jako lokację, w której można się "odrodzić" po śmierci. I szczerze mówiąc podejście postaci do śmierci i odrodzenia chciałem pozostawić graczom. No i korzystać z tego mogą wszyscy, nie tylko osoby z determinacją. Ale to kolejna rzecz, którą wyjaśnić można jako tako w "Fabule".

3. Kiedy tworzyłem forum, wraz z paroma osobami ustaliliśmy żeby dać możliwie najwięcej swobody, dlatego chciałem dać możliwie najwięcej grywalnych kanonów (bo potem byłyby pytania czemu ten, a ten nie jest grywalny). Stąd pozwoliłem istnieć jednocześnie Charze i Friskowi oraz Asrielowi i Floweyowi. W sumie nie zastanawiałem się, jak świat powinien odnosić się do Chary, ale zachowanie innych kanonów będzie zależało od gracz, którzy zechcą się w nich wcielić.

Konkluzja: Postaram się opracować jakąś "fabułę", która trochę pozszywa wszystkie rozjazdy względem fabuły gry, ale one zawsze będą. Można by je wyeliminować wywalając zupełnie kanony i budując wyłącznie autorskie postacie, ale namówiono mnie, aby kanony były grywalne, więc różne kwiatki będą się pojawiać.
Powrót do góry Go down
http://ukrytaszuflada.blog.pl/
KiedyśSans
Obywatel
KiedyśSans


HP : 100
Poziom duszy : 18
Doświadczenie : 45
LOVE : 2
Liczba postów : 293
Join date : 02/01/2016
Age : 34
Skąd : Tomaszów Podziemiecki

Pytania i odpowiedzi Empty
PisanieTemat: Re: Pytania i odpowiedzi   Pytania i odpowiedzi EmptyCzw Sty 07, 2016 5:53 pm

Podnoszenie doświadczenia odbywa się, jak dobrze zrozumiałam, przez walki, misje i treningi. Teraz pytania~
1) Czy treningi można robić w jakimkolwiek temacie np. pod okiem MG, czy tylko wyznaczonych do tego punktach jak sala treningowa Undyne? Jeśli tylko to drugie, to pytanie dalej, czy w przyszłości będzie więcej takich miejsc, bo na razie jest chyba tylko jedno.
2) W jaki sposób bierze się zdania/misje od NPCtów? Indywidualne prośby do MG czy też są punkty gdzie takie questy można przyjąć?
Powrót do góry Go down
KiedyśUndyne
Zakorzeniony
KiedyśUndyne


HP : 100
Poziom duszy : 19
Doświadczenie : 0
LOVE : 2
Liczba postów : 680
Join date : 13/12/2015
Age : 24

Pytania i odpowiedzi Empty
PisanieTemat: Re: Pytania i odpowiedzi   Pytania i odpowiedzi EmptyCzw Sty 07, 2016 6:06 pm

1. Treningi można mieć nie tylko w mojej sali treningowej. Dochodzi wtedy post z szukaniem odpowiedniego miejsca i MG decyduje, co i jak. Mógłbyś trenować nawet w Lesie Snowdin na drzewach. Moja sala jest o tyle wygodna, że to właśnie jej cel - trening i możesz tam zacząć z automatu ćwiczenia/trening.
2. Np stoisz sobie w mieście postacią (wrzucasz takiego posta) i prosisz MG na pw o misje. Miejsce raczej dowolne gdzie będziesz byleby cywile mieli tam dostęp. Wtedy rownie dobrze MG może napisać, że podbiegł XYZ i prosi o pomoc w ABC.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Pytania i odpowiedzi Empty
PisanieTemat: Re: Pytania i odpowiedzi   Pytania i odpowiedzi Empty

Powrót do góry Go down
 
Pytania i odpowiedzi
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Beyond Undertale PBF :: Administracja :: Sala audiencyjna-
Skocz do: