Beyond Undertale PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Propozycję - operacja "Powiew Świeżości"

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Uny
Bywalec
Uny


HP : 100
Poziom duszy : 1
Doświadczenie : 48
LOVE : 0
Liczba postów : 55
Join date : 02/02/2017

Propozycję - operacja "Powiew Świeżości" Empty
PisanieTemat: Propozycję - operacja "Powiew Świeżości"   Propozycję - operacja "Powiew Świeżości" EmptyPon Lut 20, 2017 11:13 am

Witam bardzo serdecznie. To ja! Tak, właśnie ja. Mam kilka być może interesujących pomysłów - dlaczego być może? Tego dowiecie się w następnym od... Znaczy tak właściwie to zaraz. Poruszę tematy jak najbardziej kontrowersyjne (żeby nie było nudno, rzecz jasna). Tak więc z góry informuję, że treść, która zaraz ukaże się waszym gałkom ocznym nie ma na celu atakowanie jakiejkolwiek osoby, bądź też funkcjonującego systemu. Liczę również na dyskusję, która mam nadzieję odbędzie się na neutralnym, a przy dobrych wiatrach przyjaznym gruncie.
Punkt pierwszy programu: Discord! W tym momencie pomyśleliście zapewne:"O nie, odgrzewany kotlet". I tak i nie. Sprawa wygląda nieco inaczej, bo tak naprawdę nie interesuję mnie prywatny kontakt. Jestem tutaj, żeby oddać się klimatowi (jestem jedną z tych osób, które wierzą w fundamentalne wartości i cel, w jakim zostało stworzone to ociekające sympatycznością forum) i myślami wybiegam w przyszłość, w stronę tych wszystkich ludzi, którzy przestali grać lub też dopiero się tutaj pojawią. Niektórym może nie być w smak czekanie tydzień, dwa, miesiąc na ewentualną odpowiedź, mogą mieć w pewnym momencie trochę więcej czasu i chcieć coś aktywnie podziałać. Tutaj z pomocą przychodzi owe "Discordowe" narzędzie. Za jego pomocą można stworzyć mnóstwo pokoi, odpowiadających danym lokacjom czy też budynkom. Po wyłączeniu możliwości głosowych otrzymujemy miejsce do prowadzenia klimatycznych rozgrywek w trybie rzeczywistym, uprzednio wprowadzając zasadę "tylko do klimatu". Daje to pewne pole do manewru i odrobinę radości wszystkim mało cierpliwym. Po przeczytaniu tego fragmentu z pewnością część z was wpisała w okienku odpowiedzi "GG", ale do tego wrócę później, na końcu rozważań.
Pora na drugi punkt programu. Jest bardziej delikatnym zagadnieniem niżeli poprzedni punkt, tak więc ludzie o słabszych nerwach proszeni są o opuszczenie działu propozycji. Na początku kusiło mnie, żeby ugryźć kanoniczne wydarzenia, być może wrócę do tego innym razem. Skupie się na kanonicznych postaciach. Moim skromnym zdaniem nie powinny być one odgrywane przez graczy. Mogłyby one być sesjowym tłem, bądź też elementem danych wydarzeń, lecz nie grywalnym elementem gry. Tutaj niektórzy pewnie zaczęli przeklinać mnie w myślach czymś w rodzaju:"Jakim prawem? Wybociłem\am poziom, zajęło to dużo czasu!". To akurat nie jest problemem, zawsze można zaproponować transfer dóbr poziomowych lub coś w tym rodzaju. W przypadku posiadania takiej marionetki, elementem utrudniającym może być niemożność podpięcia się pod wspólną zabawę z normalną postacią. Istotą problemu jest fakt, że takie postacie tracą na swojej unikalności, są integralną częścią fabularnego świata, a nasze działania je od tego oddzielają. Nie bez powodu są takie, a nie inne, właśnie za to je kochamy.
Ostatni, bonusowy punkt programu. Zabraknie tutaj propozycji, to będzie coś w rodzaju motywującej mowy końcowej. Kłamstwem byłoby powiedzieć, że moje oczy nie widziały co działo się w poprzednim temacie o discordzie. Przepraszam za brutalne określenie, jednak muszę to powiedzieć. H-i-p-o-k-r-y-z-j-a. Doskonale rozumiem, że istnieją tu pewne więzi przyjaźni, przez które dane osoby trzymają się razem, ale czy powinno to być powodem, dla którego nowinki techniczne są odrzucane? To samolubne. W tamtym temacie było coś w rodzaju nawoływania do nierozdzielania się, pozostania w jednej grupie. Chcąc uchronić graczy przed złem sami stworzyliście grupę. Może niechcący, może chcący, ale jednak. Ludzie dzielą się teraz na tych, którzy przesiadują na znanym komunikatorze, zwanym gadu-gadu, inni starają się wiązać koniec z końcem na forum. Prawo wyboru jest w tym wypadku bardzo ograniczone, gdyż osoba pojawiająca się na forum powinna (drobnym druczkiem musi) dołączyć na GG. Powody są różne. Ciężka sytuacja pod względem dołączenia do jakiegoś klimatu może być tego przykładem. Mam bardzo prosty przekaz - otwórzcie swoje serca, bawcie się, ale też pozwólcie bawić się innym. Prawdą jest, że w jedności siła, ale nie należy zapominać o tym, że być razem nie koniecznie musi oznaczać lubić to samo. Strona jest we wspaniałym położeniu. Macie chyba jedyne tak rozbudowane forum poświęcone odgrywaniu w Undertale'u w Polsce, a na świecie zajmujecie czołówkę. Może pora to wykorzystać? Teraz możecie mnie publicznie zlinczować, absolutnie nie będę mieć nikomu za złe.

Pozostańcie zdeterminowani, pozdrawiam cieplutko
Powrót do góry Go down
Frisk
Mistrz Gier
Frisk


HP : 91
Poziom duszy : 12
Doświadczenie : 61
LOVE : 3
Liczba postów : 1090
Join date : 06/01/2016
Age : 18
Skąd : Powierzchnia

Propozycję - operacja "Powiew Świeżości" Empty
PisanieTemat: Re: Propozycję - operacja "Powiew Świeżości"   Propozycję - operacja "Powiew Świeżości" EmptyPon Lut 20, 2017 10:05 pm

Troche podyskutowalismy na konferencji na temat tych propozycji i w zwiazku z tym wychodze z glosem czesci ludu:
1. Choc lezy to w rekach adminow to BARDZO nie chcemy oddawac postaci kanonicznych. Z kazdym z nas mozna pisac, wystarczy poprosic, a jak ktos jest zajety to MG moze uzyczyc postaci na chwile. Aktualnie mamy moze tylko 4-5 osob ktore nie graja zadna postacia kanoniczna i po prostu dzieki kanonom glownie tworzymy ten klimacik ;o;
2. Wspolnie doszlismy do wniosku, zeby zamiast ZNOWU robic drame o Discorda znalezc inne rozwiazanie. Faktycznie spam na gg moze irytowac, jak i fakt ze w ogole je trzeba posiadac, jednak dla czesci osob taki sam problem pojawi sie z Discordem, jak i niestety jak juz bylo mowione wiele razy - godzi to w komorkowiczow, ktorzy wiecej czasu siedza na komorce niz na komputerze (nie wyobrazamy sobie miec wlaczonej kolejnej aplikacji na zajeciach, w autobusach itp).
JEDNAK. Doszlismy wspolnie do wniosku ze faktycznie gg tez moze byc krzywdzace i tym samym wysuwamy wspolna propozycje czesci naszej kochanej spolecznosci: chatbox.
Dla wielu byloby to ulatwienie, moznaby rozgrywac i rozmowy, i fabuly, nie trzeba zadnych specjalnych programow oraz jest dostepny i na komputerze, i na mobilnej wersji. Zostaly tez juz zlozone propozycje pomocy przy tworzeniu regulaminu chatboxa (aby nie bylo chaosu i dzialalo to sprawnie oraz milo), a ja sama zglaszam sie na murzyna od czarnej roboty, ktory to moze przygotowac wszelkie javascripty do zmodyfikowania chatboxa wedle woli, checi i laski panow. c:


Ostatnio zmieniony przez Toriel dnia Pon Lut 20, 2017 10:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Jellyka
Mieszkaniec
Jellyka


HP : 100
Poziom duszy : 1
Doświadczenie : 0
LOVE : 0
Liczba postów : 225
Join date : 06/12/2015

Propozycję - operacja "Powiew Świeżości" Empty
PisanieTemat: Re: Propozycję - operacja "Powiew Świeżości"   Propozycję - operacja "Powiew Świeżości" EmptyPon Lut 20, 2017 10:09 pm

Discord: szczerze, chociaż korzystam to go nie lubię. To po prostu takie gg tyle, że z chatem głosowym i bajerami jak jakieś boty i wgl. Niby robienie pokoi to coś fajnego, no ale, możecie uznać mnie za staromodną - stanowczo wolę chyba po prostu zrobienie nowej grupowej konferencji na gg dla ludzi, którzy chcą zrobić wspólne RP niż mieszać się na discordowym chacie. Z resztą, taka opcja to trochę jak robienie nowego forum, bo komuś nie chce się czekać. Nie bez powodu jest możliwość prowadzenia 5 rozgrywek na raz. Jak czekasz w jednej dalej masz drugą. Z resztą, tutaj grają ludzie, nie jakieś zaprogramowane maszyny, które mają wiecznie czas i mogą siedzieć 24/7. Ja np. nie mam w ogóle czasu żeby cokolwiek na forum napisać bo wykańcza mnie szkoła. Jak nie masz swojego życia i siedzisz tylko w internetach, no to przepraszam. Trochę trudno. Trzeba pamiętać, że są tacy co jednak uważają forum za rozrywkę, nie jako świątynię, w której trzeba siedzieć cały czas i klepać w klawisze.

Kanony: nie bez powodu walczyłam o prawo używania ich na początku istnienia forum. Możliwość grania kanonami jest właśnie fajna. Każdy ma jakiegoś ulubionego, z którym chce się popisać albo nim chce być. Robienie tła to trochę marnowanie potencjału, tym bardziej, że w samej grze jest tyle niewyczerpanych wątków, które można rozwijać i tworzyć na własne sposoby. Ciągnąć historię tak jak się chce, albo tworzyć ją na nowo, jak te mniej znane postacie, które migają gdzieś serio serio w tle. Na tym w końcu polega fandom! Nie tylko na tworzeniu własnych, nowych postaci, ale wymyślenie co by było gdyby. Tutaj takich sytuacji było już wiele, i wszystkie kończyły się cudnymi sesjami, od mega zabawnych, po chwytające serce i wyciskające łzy. Wiadomo, że z kanonami takie rzeczy jest łatwiej, ale to nie znaczy, że własne postacie nie mogą mieć jakiś super sytuacji w swoim życiu. Trzeba się tylko postarać, wpaść na ciekawy pomysł i znaleźć MG/gracza chętnego w pomocy z rozwinięciem sytuacji.

A co do ostatniego punktu nie będę się wypowiadać zbyt długo. Akurat ja jestem otwarta na nowych ludzi, tyle, że nie mam zbyt dużo własnego czasu, żeby się z nimi zapoznać i ćwierkać trzy po trzy. W końcu tak było z ludźmi, którzy teraz są stałymi bywalcami. Każdy był kiedyś nowy. A kręgów adoracji raczej nie da się wyminąć czy pozbyć, bo w życiu codziennym też istnieją. Jak dla mnie, najlepiej jest po prostu starać się rozmawiać, i tyle. W końcu znajdzie się wspólny język, czy to na chacie czy na gg. Wspólne zainteresowania, hobby czy coś. Jakieś fajne połączenia między postaciami, które można wykorzystać. Takie drobnostki zbliżają~ Dlatego nowi nie powinni się bać :'D Nikt nie gryzie. Nawet psy ze straży oswojone, szkielecych kości nie gryzą. Ludzkiego mięsa nie jedzą. Chyba tylko karmę wżerają...

EDIT: No tak. Co do kanonów, są ocki, które mają bardzo ważne relacje jeśli chodzi o nie. Moja Jellyka, byłaby już pewnie niegrywalna, gdybym miała co chwila wołać MG bo Asgore, bo Toriel, bo Undyne, bo cała straż. A z kolei Hazel? No jak to tak? Pięciolatka musząca ciągle latać za MG bo potrzebuje ojca i braci? Pewnie jest jeszcze kilka postaci, które mają bardzo ważne relacje z kanonami. Pozbycie się ich, byłoby sporym utrudnieniem dla nich i pewnie wymagałoby kompletnej zmiany koncepcji :V
Powrót do góry Go down
Frisk
Mistrz Gier
Frisk


HP : 91
Poziom duszy : 12
Doświadczenie : 61
LOVE : 3
Liczba postów : 1090
Join date : 06/01/2016
Age : 18
Skąd : Powierzchnia

Propozycję - operacja "Powiew Świeżości" Empty
PisanieTemat: Re: Propozycję - operacja "Powiew Świeżości"   Propozycję - operacja "Powiew Świeżości" EmptyPon Lut 20, 2017 10:14 pm

Chcialam jeszcze dodac, ze u nas postacie kanoniczne sa rozwiniete bardzo przez userow i naprawde duzo pracy wiele osob wlozylo w ich rozwoj. Dlatego tym bardziej bolaloby nas oddanie ich tak po prostu. Zwlaszcza ze tez posiadamy sporo postaci OC scisle zwiazanych z kanonami: corka Gastera, wszystkie dusze czy moja wlasna siostra Frisk. ;-;
Powrót do góry Go down
Cambria
Żółtodziób
Cambria


HP : 100
Poziom duszy : 1
Doświadczenie : 0
LOVE : 1
Liczba postów : 21
Join date : 06/01/2016

Propozycję - operacja "Powiew Świeżości" Empty
PisanieTemat: Re: Propozycję - operacja "Powiew Świeżości"   Propozycję - operacja "Powiew Świeżości" EmptyPon Lut 20, 2017 11:21 pm

Ja chciałbym w tym miejscu dodać, że odrzucenie wszystkich kanonów byłoby kompletnie pozbawionym sensu posunięciem. o: To, że userzy nimi grają, nigdy nie sprawiało problemu, wręcz przeciwnie - rejestrujemy się na takich forach zazwyczaj właśnie po to, by wcielić się w nasze ulubione postaci. Jaki jest sens w zamrażaniu ich w taki sposób?
Powrót do góry Go down
Uny
Bywalec
Uny


HP : 100
Poziom duszy : 1
Doświadczenie : 48
LOVE : 0
Liczba postów : 55
Join date : 02/02/2017

Propozycję - operacja "Powiew Świeżości" Empty
PisanieTemat: Re: Propozycję - operacja "Powiew Świeżości"   Propozycję - operacja "Powiew Świeżości" EmptyWto Lut 21, 2017 9:53 am

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi, w pełni mnie one satysfakcjonują. Odzew pokrył się z przypuszczeniami, a mój mały, socjologiczny eksperyment zakończył się pełnym sukcesem. Teraz znam was trochę lepiej c:
Czat niewątpliwie będzie krokiem naprzód, mam nadzieję, że fakt zaakceptowania pomysłu w trochę innej formie zaowocuję czymś naprawdę sympatycznym. Nawet jeżeli się zakurzy, to można go skutecznie odkurzyć! Sądzę, że szerszy komentarz z mojej strony jest całkowicie zbędny, ponieważ nie dotyczyłby bezpośrednio tematów rozmowy, aczkolwiek jeżeli będę w stanie w czymś pomóc - chętnie to zrobię.

Pozostańcie zdeterminowani, pozdrawiam cieplutko c:
Powrót do góry Go down
Azszar
Założyciel
Azszar


HP : 100
Poziom duszy : 4
Doświadczenie : 23
LOVE : 0
Liczba postów : 719
Join date : 06/12/2015
Age : 29
Skąd : Nie z tego świata

Propozycję - operacja "Powiew Świeżości" Empty
PisanieTemat: Re: Propozycję - operacja "Powiew Świeżości"   Propozycję - operacja "Powiew Świeżości" EmptyWto Lut 21, 2017 12:49 pm

I przychodzi twórca forum:

Sprawa 1, Discord - Ogólnie nie podoba mi się przenoszenie forumowego życia poza forum. Tak, nawet konferencji na GG nie jestem fanem. Powoduje to zamrożenie pisania na forum, które ogranicza się do postów fabularnych. W mojej koncepcji chatango miało być miejscem na luźne rozmowy, ale pewna była adminka zrobiła konferencję i tak już zostało, a chatango leży odłogiem.

Sprawa 2, kanony - Przy tworzeniu forum padł pomysł grywalnych kanonów i już za późno na zmianę. Jak już zostało powiedziane, za bardzo gracze się nimi napracowali, by im odbierać teraz te postacie, aby zmienić w NPCów.

PS:
Powiem ci jeszcze, że stwierdzenie:
Cytat :
Macie chyba jedyne tak rozbudowane forum poświęcone odgrywaniu w Undertale'u w Polsce, a na świecie zajmujecie czołówkę.

Całkiem mnie rozbawiło w obecnej sytuacji forum. Niestety, najlepsze czasy Beyond ma już za sobą.
Powrót do góry Go down
http://ukrytaszuflada.blog.pl/
Sponsored content





Propozycję - operacja "Powiew Świeżości" Empty
PisanieTemat: Re: Propozycję - operacja "Powiew Świeżości"   Propozycję - operacja "Powiew Świeżości" Empty

Powrót do góry Go down
 
Propozycję - operacja "Powiew Świeżości"
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [Wykorzystane] Propozycje lokacji
» Propozycje świeżej głowy

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Beyond Undertale PBF :: Okruchy Czasu :: Okruchy Czasu-
Skocz do: