IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 

Uny

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Uny
Bywalec

HP : 100
Poziom duszy : 1
Doświadczenie : 48
LOVE : 0
Liczba postów : 55

PisanieTemat: Uny   Nie Kwi 23, 2017 12:35 pm

Imię: Uny
Rasa: Potwór - Nietoperz
Wygląd: Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest szczupła sylwetka. Bezsprzecznie jest dość wysoka, w przybliżeniu będą to dwa metry wzrostu. Całe ciało pokryte jest krótką, szarą sierścią, a głowę zdobią finezyjne pod względem prezencji białe włosy, które co ciekawe układają się tak w sposób całkowicie naturalny. Oczy mają kolor czerwony. Posiada długie uszy i dość ostre kły. W pełni rozłożone skrzydła są większe od całego ciała, dzięki czemu bez trudu jest w stanie się nimi okryć. Zwykle ma na sobie starą marynarkę bez rękawów, oraz krótkie spodenki, bliżej nieokreślonego pochodzenia. Mieszkanie w głębokich częściach podziemi wiążę się z narażeniem na kontakt z brudem i błotem, wszystko to pokrywa w mniejszym lub większym stopniu sierść, wraz z ubraniem. Na pozór przerażające cechy wyglądu okazują się być jednocześnie urokliwe.

Charakter: Jest posiadaczką bardzo spokojnego usposobienia, jedynym odstępstwem od reguły wydaję się być przypadek, kiedy zmysły zostaną wystawione na działanie przeszkadzających im czynników. Ciężko wydusić z niej choćby słowo, małomówność daje tu o sobie znać na niemalże każdym kroku. Iście dzikie zachowania są w jej przypadku absolutną normą, na światło dzienne wychodzi wtedy głęboko zakorzeniony instynkt, więc nie zawsze można przewidzieć co za chwilę zrobi. Predyspozycję osobowości czynią z Uny doskonałą słuchaczkę.
Historia: Od samego pojawienia się na świecie zyskała wśród dorosłych miano małej, uroczej istoty. Szczęśliwi rodzice dokładali wszelkich starań, żeby zapewnić swojej córce wszystko, czego potrzebuje. Otoczyli dziewczynkę ciepłem i miłością. Pojawianiem się zawsze rozśmieszała towarzystwo, ponieważ zwykle najpierw wchodziły skrzydła, a następnie ona. Inne dzieci trochę bały się jej wyglądu, przez co nigdy nie miała przyjaciół, z którymi mogłaby się bawić, dlatego większość czasu spędzała w domu, ucząc się gry na skrzypcach. Początki bardzo utrudniała budowa dłoni, ponieważ miała do dyspozycji jedynie dwa chwytne palce zakończone szponami u każdej z nich. Z czasem pokonała przeciwności i nabrała niebywałej wprawy, odnajdując w grze radość i ucieczkę od codzienności. Była bardzo ciekawskim dzieckiem. Pewnego dnia usłyszała w oddali bardzo przyjemną dla uszu melodię. Zaintrygowana zjawiskiem, wyszła poza teren rodzinnego domu, aby odnaleźć źródło dźwięków. Oddalała się coraz bardziej, wchodząc w coraz głębsze części Podziemi. Sama muzyka miała w sobie coś dziwnego. Uny szła jak zahipnotyzowana, jakaś tajemnicza siła nakazywała jej za nią podążać. Dotarła do nieco większej jaskini, pełnej bliżej niezidentyfikowanego pyłu. Melodia całkiem ucichła. Kiedy się ocknęła, była bardzo przerażona zaistniałą sytuacją. Spędziła kilka godzin w kącie, cicho popłakując. Wtedy zjawili się zatroskani rodzice, którzy ruszyli na poszukiwania zaraz po zniknięciu małej. Radość nie trwała jednak długo. Coś wyskoczyło z ciemności i zaatakowało dorosłe potwory. Wtedy, pod wpływem ogromnego strachu, Uny użyła po raz pierwszy magicznej mocy, która w niej tkwiła. Pisk był tak mocno przepełniony energią, że cała jaskinia zaczęła się trząść, a następnie rozpadać. Spadające fragmenty przygniotły bestię. Niestety intensywność zjawiska sprawiła, że rodzice małej nietoperzycy również zginęli. Nie była świadoma tego, co się przed chwilą stało, po prostu wybiegła z walącej się jaskini, uciekając jak najdalej. Przez wiele lat nie była w stanie odnaleźć drogi powrotnej, żyjąc jak dzikie zwierzę, w nieznanych częściach Podziemi.
Ciekawostki: Ma tak słaby wzrok, że jest jedynie w stanie odróżnić światło od ciemności, jednocześnie będąc dość wrażliwą na to pierwsze. Cechuję ją bardzo czuły słuch. Do poznawania otoczenia używa echolokacji - pomocne w tym procesie okazują się być wszystkie dźwięki otoczenia. Wrodzony zegar biologiczny sprawia, że staje się bardziej aktywna dopiero wtedy, kiedy normalne potwory idą spać. Zwykle śpi w zaciemnionych, cichych miejscach. Jest w stanie bez trudu utrzymać masę swojego ciała podczas zwisania głową w dół, a to za sprawą specyficznej budowy nóg. Mówi dość cicho i spokojnie, ma nieco ochrypły głos. Uwielbia owoce. Wydaję się być wiecznie śpiącym potworem, obdarzonym wrodzonym talentem do gry na skrzypcach.

Zdolności:
-Skrzydła są niezwykle wytrzymałe, przez co są przez Uny używane jak płaszcz ochronny.
-Potrafi wzmocnić pisk magiczną energią, a co za tym idzie skierować fale dźwiękowe tak, aby móc wywołać ból poprzez silne drgania.
Relacje: Brak
Dziupla Uny

- Gokra -

Ostatnio zmieniony przez Uny dnia Nie Sie 20, 2017 3:24 pm, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Azszar
Założyciel

Poziom duszy : 4
Doświadczenie : 23
Liczba postów : 719

PisanieTemat: Re: Uny   Pon Kwi 24, 2017 10:43 pm

Wiec tak:
- Dla czytelności zalecam, aby umiejętności były wypisane od myślników.
- Startowa wartość LOVE w profilu powinna wynosić 0.
- Poza tym można znaleźć parę baboli w tekście, ale nic strasznego.
- A i uczepię się, że w Podziemiu nie ma raczej różnicy między nocą, a dniem.

Karta Postaci | Skarbczyk

Aktualne sesje:
1. Hotland (temat ogólny); 2. Polana nad rzeką (zawieszone); 3. Deszczowe jaskinie; 4. Droga do Ruin; 5. Gorące Źródła
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ukrytaszuflada.blog.pl/
Uny
Bywalec

Doświadczenie : 48
Liczba postów : 55

PisanieTemat: Re: Uny   Wto Kwi 25, 2017 3:13 pm

Krótkie rozważania:
-według mnie wprowadza to pewien chaos w budowie zdań, co trochę wymusza na mnie skonstruowanie ich inaczej (po zmianie nie wygląda to zbyt ładnie i wydaje mi się, że średnio można je tak zostawić)
-wartość uległa zmianie na sugerowaną wartość
-jeżeli takie istnieją, to śmiało możesz je wymienić, inaczej mogę odnieść wrażenie, że mam do czynienia ze zjawiskiem "czepiania się dla samego czepiania"
-istnieje coś takiego jak zegar biologiczny, który odpowiada za wzmożoną aktywność o danych porach, wysnuwam wniosek, że potwory coś takiego posiadają (mieszkały kiedyś na powierzchni), jeżeli mój wniosek jest błędny, to proszę o drobne sprostowanie, bo w moim rozumieniu wprowadza to swego rodzaju podział na dzień i noc (nie mylić z dostępem Podziemia do cyklu słonecznego)
Tak się składa, że z powodzeniem sprawdzam karty postaci w innym uniwersum, w którym mam już kilkanaście lat doświadczenia, tak więc mogę męczyć nasz dialog dość długo c:

- Gokra -
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Grillby
Admin Główny

Doświadczenie : 0
Liczba postów : 267

PisanieTemat: Re: Uny   Wto Kwi 25, 2017 8:48 pm

Uspokoić mi się tu bo będę warczeć. Jak dla mnie jest okej. Nie czepiajmy się każdego babola tylko po to, żeby po prostu się o co spinać~ Przymknę na to oko, ale mała porada. Zaczynaj zdanie z dużej nawet po myślnikach. Z mojej strony, to póki co...

AKCEPTACJA KARTY POSTACI

Grillby
Admin Główny

Doświadczenie : 0
Liczba postów : 267

PisanieTemat: Re: Uny   Sro Sie 23, 2017 12:17 am

PONOWNA AKCEPTACJA KARTY POSTACI

Sponsored content

PisanieTemat: Re: Uny