IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Vorbis

Go down 
AutorWiadomość
Vorbis
Mistrz Gier
avatar

HP : 100
Poziom duszy : 13
Doświadczenie : 3
LOVE : 1
Liczba postów : 192
Join date : 10/05/2017
Age : 18
Skąd : Zadupie Dolne

PisanieTemat: Vorbis   Sro Maj 10, 2017 7:39 pm

Personalia: Vorbis

Rasa: Potwór

Wiek: 17 lat

Wygląd:

Wzrost: 188 cm
Waga: 80 kg
Nosi czarną szatę z kapturem, który zawsze zakrywa jego twarz. Na nogach nosi okute ciężkie buciory, które sprawiają że nie jest bardzo mobilny, ale sprawiają że czuje się komfortowo. na jego twarzy znajduje się gwiazda, która emituje światłem. Światło zmienia kolor w zależności od emocji Vorbisa. Jego skóra jest wykonana z cienkich, metalowych pierścieni, które są wykonane na kształt kolczugi. Jego ciało i dusza są zasilane energią Podwymiaru. Gdyby nie ona to byłby martwy. Ale z racji tego może manipulować swoją duszą, samemu nie odnosząc takich strat jak normalny potwór.
Światła, oraz emocje jakie im towarzyszą:

Niebieski- Gwiazda Vorbisa zazwyczaj świeci właśnie na ten kolor. Barwa ta oznacza że potwór jest spokojny.
Zielony- Kolor zmieszania, zawstydzenia, oraz strachu. Zwykle pojawia się gdy potwór martwi się o coś, lub jest w niekomfortowej sytuacji.
Fioletowy- Pojawia się, gdy Vorbis jest zdenerwowany, albo poważny. Kolor ten może oznaczać że sprawa, w której się znajduje jest poważna, albo po prostu ktoś go obraził.
Żółty- Rozbawienie i radość. Kolor ten oznacza że zakapturzony jest skory do żartów, lub za chwile ma zamiar walnąć sucharem. Najniebezpieczniejszy kolor. Unikać jak ognia.
Czerwony- Kolor oznaczający gniew i furie. Jest to najrzadziej spotykany kolor gwiazdy, trzeba naprawdę wkurzyć potwora, aby wywołać tą barwę. Jeżeli widzisz tak ubarwiony emblemat to znaczy że lepiej brać nogi za pas. No chyba że jesteś o wiele potężniejszą istotą, wtedy możesz się śmiać z jego gniewu. Bo kto bogatemu zabroni?
Biały- kolor oznaczający smutek, żal, lub bezsilność.
Czarny-???
Charakter: Spokojny, lekko zagubiony. Nie bierze życia na poważnie. Wierzy w zasadę "oko za oko, ząb za ząb". Ciekawski. Z powodu swojej utraty pamięci może być czasami naiwny, lecz przeważnie jest nieufny wobec nowo poznanych. Stara się być poważny, jednak często czasami mu to nie wychodzi. Uwielbia żarty sytuacyjne, oraz czarny humor, jednak stara się nikogo nie obrażać. Nigdy nie zaatakuje niesprowokowany, jednak gdy dojdzie do walki jego zachowania mogą być różne. Postać ta nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu robi to co uważa za słuszne (niekoniecznie dobre). Vorbis trudno nawiązuje nowe kontakty, oraz nie darzy ludzi sympatią (prawdopodobnie mógł mieć z nimi jakiś konflikt w przeszłości). Lubi czytać książki, oraz słuchać muzyki.
Historia:

Cóż za dziwne miejsce - pomyślał Vorbis - Jak tu ciemno, wilgotno, strasznie... tak w ogóle, gdzie ja jestem?
Ciemna sylwetka zaczęła z skupieniem obserwować otoczenie, które wydawało się znajome, lecz postać nie mogła sobie przypomnieć gdzie jest, co tu robi, oraz... kim jest.
Moje imię to Vorbis i jestem potworem... na zewnątrz, ale czy w środku też? Oraz w jakim sensie potworem? Postać obejrzała się w tafli wody. Vorbis był okryty czarną szatą z kapturem. Na jego twarzy znajdowała się dziwna gwiazda, która emitowała niebieskie światło . Spojrzał na swe dłonie, która była wykonana z metalowych pierścieni.
Postać przez dłuższy czas wpatrywała się w mrok okrywający jej twarz, oraz na gwiazdę. Niespodziewanie jej dłonie pomknęły do skrajów kaptura. Gdyby ktokolwiek teraz przyszedł w to miejsce, oraz zobaczył Vorbisa, prawdopodobnie stwierdziłby że jest on posągiem ustawionym w dziwnej pozie, bowiem tak nieruchomo trwał on dokonując decyzji. Postać miała już ściągać kaptur, gdy nagle z tafli wody wyskoczyła żaba, która wylądowała przed stopami potwora. Vorbis puścił kaptur, oraz podniósł stworzenie.
Miejsce wilgotne, ciemne, niesympatyczne, ale jednak niektóre stworzenia je lubią... może jednak nie jest tutaj tak źle... - tak myślał Vorbis, gdy jego rozważania przerwała ta sama żaba, która wyskoczyła z jego rąk, oraz pomknęła w tunel, który wcześniej potwór nie zauważył.
-Może nawet kiedyś będę jak ta żaba, oraz znajdę swoje miejsce - powiedział Vorbis, a następnie podążył za żabą, która poprowadziła go ku ciemności, która teraz nie wydawała się tak ciemna.
.
.
Vorbis nie pamięta swojej przeszłości. Jedyne co o sobie wie, jest to jak ma na imię, oraz do jakiej rasy należy. Ma niejasne wrażenie że ludzie są niezbyt sympatyczni. Nie znany jest powód dlaczego zakrywa swoją twarz, jednak może to być spowodowane zwykłym wstydem, albo oszpeconą twarzą. Zakapturzony krąży obecnie po Podziemiach szukając sposobu, aby naprawić swoje Uszkodzone Urządzenie, które może przypomnieć Vorbisowi kim jest.

Fragmenty przeszłości:
Odzyskane wspomnienia Vorbisa:
Początek:
 

Upadek:
 

Oślepiająca biel :
 

Ciekawostki: Vorbis nie pamięta swojej przeszłości, ale uważa że prawdopodobnie nie była zbyt wesoła.
Lubi kraby, uważa że są to lepsze pająki.
Kiedy jest sam często mówi do siebie.
Lubi czarny, oraz liczbę 8.
Często przebywa w Podwymiarze gdy chce pobyć sam.
Uważa że gdyby był ziemniakiem byłby nawet przystojnym ziemniakiem w kapturze.
Niechętnie korzysta z telefonów, robi to tylko w ostateczności.
Unika kontaktów z wodą, szczególnie boi się strumieni.
Jego gwiazda na twarzy potrafi się obracać.
Nie potrzebuje jedzenia, jednak spożywa je w celach towarzyskich, albo dla regeneracji utraconego życia.
***

Podwymiar/Dom: Jest to wymiar połączony z podstawowym światem. Wchodząc po niego można swobodnie przemieszczać się po Podziemiach samemu nie będąc zauważonym. Kiedy postać przebywa w Domu może dotykać tylko podłoża i przeszkód. Wszelkie istoty żywe nie mogą z nią nawiązać żadnego kontaktu, ale są widoczne jako cienie. Jednak aby dostać się do tego podświata trzeba przejść przez specjalne drzwi zwane Szczeliną, które może stworzyć Vorbis. Aby opuścić ten podwymiar należy ponownie przejść przez Szczelinę, lub zostać wygnanym przez wyżej wymienioną postać.
Oprócz tego co znajduje się w podstawowym świecie na razie nie ma szczególnych elementów krajobrazów. Jedyne co można zaobserwować to fioletowo-niebieskie światło padające na wszystko, które o dziwo sprawia że świat staje się ciemniejszy, oraz światła często wirujące pod sklepieniem jaskiń. Światła te są także nazywane "gwiazdami'. Na chwile obecną niewiadomy jest ich cel, ale ze wzrostem siły Vorbisa Dom będzie się rozbudowywał. Będzie można spotkać inne elementy krajobrazu, a także mieszkańców.

Zdolności:
Nope :I
Magia:
Skażony - Vorbis potrafi kontrolować energie podwymiaru, dzięki czemu może atakować za pomocą rozładowań, oraz na chwilę częściowo wchodzić w podwymiar, aby uchronić się przed częścią zadanych mu obrażeń. Kiedy przebywa w podwymiarze dostaje bonus do regeneracji duszy i do statystyk.

Szczelina - Vorbis tworzy szczelinę do podwymiaru i do niej wchodzi. Do szczeliny może wejść dowolna postać. Osoby znajdujące się w podwymiarze są całkowicie odporne na ataki, umiejętności, oraz na próby dyplomacji osób, które nie weszły do szczeliny, ale one same też nie mogą wykonywać tych czynności na osobach spoza szczeliny. Osoby znajdujące się w podwymiarze mogą przeprowadzać między sobą normalne interakcje. Vorbis może odsyłać wszystkie postacie z powrotem do normalnego wymiaru (chyba że PD tej postaci jest wyższy o 3), jednak mogą one wrócić przez szczelinę. Szczelina będzie aktywna dopóki Vorbis nie wyjdzie z podwymiaru, lub zostanie siłą wyrzucony przez szczelinę. Umiejętność ma cooldown 2 tur.

Krok Kubielasa - Vorbis natychmiastowo po użyciu zamienia się pozycją z dowolnie wybraną postacią (zasięg do 50.72 m). Zwrot, kierunek oraz pęd obu postaci zostaje zachowany. Cooldown wynosi 2 tury.

Harmonia - Po użyciu Vorbis tworzy swojego klona. Klony mają własną świadomość. Zachowują się, oraz wyglądają jak ich właściciel.
Maksymalna wartość hp każdego klona wynosi równowartości PD, a za obrażenia odpowiada połowa PD Vorbisa + poziom LOVE. Klon może skopiować 1 przedmiot z ekwipunku Vorbisa, jednak kiedy zostanie zlikwidowany ten przedmiot znika.
Vorbis może tworzyć klony dopóki nie wpłynie na niego tzw. Efekt Pustego. Każde użycie tej umiejętności uszkadza jego dusze co powoduje jej zanikanie, jednak jeżeli Zakapturzony zabije swojego klona część duszy zostanie odzyskana.
Jeżeli Vorbis jest w Podwymiarze, albo szczelina jest otwarta co post istnieje 10% że pojawi się dodatkowy klon bez negatywnych kosztów.
Im więcej Vorbis ma klonów tym bardziej odbija się to na jego charakterze.
Na dole jest rozpiska dla MG/ciekawskich:
Klon:
HP=PD
DMG= 0/5 PD + LOVE
Vorbis:
1 użycie= Naruszenie Duszy
2 użycie= Uszkodzenie Duszy
3 użycie= Połówka Duszy
4 użycie= Bliskie Bezdusznemu
5 użycie- Efekt Pustego - Vorbis przestaje czuć emocje. Podwymiar sprawuje kontrole nad jego zachowaniem. Zakapturzony nie będzie odróżniał przyjaciół od wrogów.
Jeżeli Dusza zostanie zregenerowane w Podwymiarze (np z połówki do uszkodzonej) i użyje umiejętnosci stan ten zostanie przywrócony (znów będzie miał połówke)

Ograniczenia nałożone przez modów:

1) W podwymiarze możesz regenerować jedynie duszę naruszoną. Po uszkodzeniu jej musisz udać się do osoby, która ci tą duszę naprawi
2)Po stworzeniu dwóch klonów masz duszę uszkodzoną
3) Żeby wyjść ze stanu pustego musisz pozyskać duszę. Ale nie byle jaką! Osoba, która odda ci duszę (lub sam ją sobie zabierzesz) musi być maksymalnie trzy poziomy duszy słabsza. Ewentualnie można wycofać efekt pustego poprzez zabicie 3 klonów.

Relacje:

Ludzie- Naturalni wrogowie potworów. Nie przepadam za nimi, ale też nie darze ich nienawiścią. Jeżeli człowiek okaże mi przyjaźń, ja odwdzięczę się tym samym. Chociaż naprawdę jest to mało prawdopodobne.

Potwory- Uważam że większość potworów nie jest zła. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale przecież potwory powinny trzymać się razem.

Qudian- Rycerz spotkany w Deszczowych Jaskiniach. Pomimo groźnego wyglądu nie jest złym potworem... przynajmniej wobec innych potworów. Dąży on do zniszczenia ludzi, oraz pozyskania ich dusz. Nie zamierzam mu przeszkadzać, a jeżeli zajdzie taka potrzeba nawet mu pomogę... pod warunkiem że człowiek ten będzie zagrożeniem.

Patience- mała dziewczynka, którą Vorbis spotkał w dość niespodziewanym miejscu. Pomimo tego że jest człowiekiem zakapturzony darzy ją dość sporą sympatią. Nie mógłby jej skrzywdzić, nawet za coś tak cennego jak ludzka dusza.

Xin- Istota, która z początku wydawała się przyjacielska, lecz koniec końców Vorbis niezbyt ją polubił. Lepiej żeby się więcej nie spotkali.

Temmie- Małe słodkie stworzonko. Gdyby Vorbis powiedział że nie lubi tej kupki sierści skłamałby.

Sans- Dziwny szkielet, którego spotkał w dziwnym miejscu. Często rzuca kiepskimi, aczkolwiek dość zabawnymi żartami. Istota ta wie, oraz umie więcej niż pokazuje. Trzeba na niego uważać, ale Vorbis nie myśli o nim jak o zagrożeniu, czy o wrogu. W końcu się jakoś dogadali.

Skarbiec


Ostatnio zmieniony przez Vorbis dnia Sob Paź 14, 2017 4:14 pm, w całości zmieniany 25 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Frisk
Mistrz Gier
avatar

HP : 91
Poziom duszy : 12
Doświadczenie : 61
LOVE : 3
Liczba postów : 1090
Join date : 06/01/2016
Age : 13
Skąd : Powierzchnia

PisanieTemat: Re: Vorbis   Czw Maj 11, 2017 7:53 am

Troszeczkę za krótki wygląd dla mnie - może postać jest tajemnicza i nie odkrywa za wiele, jednak nie do końca rozumiem jak to może wyglądać. Skóra z metalowych pierścieni brzmi mi jak u robota, które też przyjmujemy jako potwory.

Co do umiejętności - sama grałam postacią z możliwością kopiowania ataków i wiem, że bez ograniczeń jest to bardzo OP umiejętność, zwłaszcza w walkach z silnymi przeciwnikami. Dlatego proponowałabym jakieś warunki - np. może czynić to tylko z umiejętnościami poniżej pewnej różnicy poziomów? Albo jest jakiś procent że się nie uda?

_________________

♥️ Karta Postaci ♥️ Telefon ♥️ Hajsy i graty ♥️
Sesje: 4/5
♥️ | ♥️ | ♥️ | ♥️| ♥️
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Vorbis
Mistrz Gier
avatar

HP : 100
Poziom duszy : 13
Doświadczenie : 3
LOVE : 1
Liczba postów : 192
Join date : 10/05/2017
Age : 18
Skąd : Zadupie Dolne

PisanieTemat: Re: Vorbis   Czw Maj 11, 2017 6:31 pm

Frisk napisał:
Troszeczkę za krótki wygląd dla mnie - może postać jest tajemnicza i nie odkrywa za wiele, jednak nie do końca rozumiem jak to może wyglądać. Skóra z metalowych pierścieni brzmi mi jak u robota, które też przyjmujemy jako potwory.

Co do umiejętności - sama grałam postacią z możliwością kopiowania ataków i wiem, że bez ograniczeń jest to bardzo OP umiejętność, zwłaszcza w walkach z silnymi przeciwnikami. Dlatego proponowałabym jakieś warunki - np. może czynić to tylko z umiejętnościami poniżej pewnej różnicy poziomów? Albo jest jakiś procent że się nie uda?

Poprawione. Umiejętność zmieniłem (rzeczywiście była trochę op :X), a wygląd rozpisałem.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Frisk
Mistrz Gier
avatar

HP : 91
Poziom duszy : 12
Doświadczenie : 61
LOVE : 3
Liczba postów : 1090
Join date : 06/01/2016
Age : 13
Skąd : Powierzchnia

PisanieTemat: Re: Vorbis   Czw Maj 11, 2017 9:24 pm

Skoro poprawione to z mojej strony nie ma wiecej uwag!

Akceptacja Karty Postaci!

_________________

♥️ Karta Postaci ♥️ Telefon ♥️ Hajsy i graty ♥️
Sesje: 4/5
♥️ | ♥️ | ♥️ | ♥️| ♥️
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Vorbis   

Powrót do góry Go down
 
Vorbis
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Beyond Undertale PBF :: Spis Mieszkańców :: Karty Postaci-
Skocz do: