IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Rana

Go down 
AutorWiadomość
Aron
Żółtodziób
avatar

HP : 100
Poziom duszy : 1
Doświadczenie : 0
LOVE : 1
Liczba postów : 37
Join date : 12/12/2016
Age : 21

PisanieTemat: Rana   Nie Maj 14, 2017 2:25 pm
Dziewczę, które wróciło tutaj


z... przeszłości?


Personalia

Niby młoda jak się patrzy, jednak mająca dokładnie 999 lat i 8 miesięcy dziewczyna o imieniu Rana. Pseudonimów ma wiele w tym na przykład Stażniczka wspomnień, jednak najbardziej znane wszystkim na poprzedniej linii czasowej było Archiwum. Czemuż to? Rana jest potworem, jednakże specjalnym, nie byle jakim. Archiwa mają do siebie to, że żyją one tysiąc lat. Równe tysiąc. Na początku są łudząco podobni do ludzi, z wyjątkiem kilku detali, lecz z czasem ich ciało rozpada się zostawiając gołe kości. Po upływie tysiąca lat z Archiw pozostają same kości, które następnie zmieniają się w pył, z którego naradza się kolejne archiwum. Archiwa zbierają wspomnienia zmarłych potworów i pilnują, by były utrzymane w harmonii.
Archiwum które straci swoją duszę i stanie się potworem bezdusznym nie jest w stanie jej odzyskać, traci swoje umiejętności, a także umiera nie mogąc narodzić nowego archiwum.


Wyglad


POPRZEDNIA LINIA CZASOWARancia ma długie, czarne włoski, które spina zawsze w kitkę znajdującą się z boku głowy. Zawsze zostawia dwa dłuższe kosmyki włosów po bokach. Ma też grzywkę zasłaniającą jej czoło. Twierdzi, że bez grzywki wygląda niczym osoba z głową z kamienia. Jeżeli Rancia rozpuści włosy, bardzo się one elektryzują i unoszą w górę, jakby były podwiewane przez wiatr od dołu. Jej oczy są błękitne i duże. Niektórzy powiadają, że można w nich zobaczyć gwieździste niebo, ponieważ są w nich widoczne małe, białe kropeczki, które rzeczywiście wyglądają niczym rozgwieżdżone niebo. Świecą się one na kolor biały, co widać wieczorami oraz nocą. Niżej, na środku owalnej główki, znajduje się mały i zgrabny nosek a jeszcze niżej blade, lekko sine usteczka. Jej skóra na całym ciele, jak i na twarzy, jest bardzo blada, jednak nie jest ona porcelanowa. Niemożliwym jest dla niej opalenie się, co można zauważyć po tym, że Rana większość czasu, jak na razie, spędza na dworze. Dziewczynka jest bardzo ''wychudzoną'' osóbką mierzącą 136 centymetrów. Jeśli podnieść jej czerwoną narzutkę oraz sweterek,  to da się ujrzeć jedynie kości, bowiem to z nich jej ciało składa się w tamtym miejscu. Nie osłabia to jednak jej ciała. Może się bardzo szybko poruszać, wolno się męczy, ale jest bardzo podatna na ataki. Rana wiecznie ma na sobie swój zbyt duży, niebieski, milusi sweterek. Na piersi, po prawej stronie, ma wyszyte granatowe serduszko, jednakże go nie widać, ponieważ połowę jej sweterka zakrywa czerwona narzutka z żółtym naszytym znakiem Archiwum po prawej stronie. Dziewczynka wygląda prawie jak człowiek, jednak dzięki jej bladej skórze, dziwnych, świecących oczach oraz rękach i tułowiu szkieletu widać, że jest ona potworem. Jej ręce, od ramion aż po same dłonie to najzwyklejsze kości. Szyję i kawałek dekoltu pokrywa skóra, zaś klatka piersiową, brzuszek oraz biodra są zbudowane z samych kostek. Rana zakrywa te części ciała, przez co wiele osób bierze ją za człowieka. Na jej bladych i wychudzonych nóżkach widnieje para czarnych, krótkich spodenek z kieszeniami po bokach, jak i z tyłu. Na jej stópkach znajduje się para czarnych bucików z 3-centymetrową, twardą podeszwą. Czubki butów są utwardzone metalem, więc kopniaki dziewczynki potrafią bardzo zaboleć. Nie są to buty sznurowane, jednak zapinane na pasek znajdujący się na kostce Rany. Nie spadają nawet podczas bardzo szybkiego biegu.

W wyglądzie Rany jest tez jeszcze jeden dodatkowy element, który dziewczynka niespecjalnie ukrywa, jednak nie mówi o nim praktycznie nikomu. Jest to trzecie oko znajdujące się na jej czole. Zazwyczaj jest ono zakryte jej grzywką, jednak kiedy przebudza się raz na jakiś czas Rana nosi je odkryte spinając grzywkę do tyłu, robiąc jednocześnie kitkę z tyłu głowy, a nie po jej prawej stronie

OBECNA LINIA CZASOWARysunek: LugiaFly
No cóż, dziewczyna nasza, która wcześniej wyglądała jak kompletny dzieciak dojrzała przez wieloletni pobyt w nieznanej jej ciemności. Jej uroda podpowiada nam, że może ona mieć może około 20 ludzkich lat. Rana jest też wyższa, o tak, o wiele wyższa niż wcześniej, bo ma już ponad 180cm wzrostu. Jej ubiór praktycznie wcale się nie zmienił. Wciąż nosi swoje krótkie czarne spodenki, niebieski bądź granatowy sweter oraz czerwoną pelerynkę z wyszytym symbolem archiwum po jej lewej stronie. Niestety wiele rzeczy w jej ciele uległo drastycznej zmianie. Na jej rękach nie da się już znaleźć ani grama skóry czy jakichkolwiek mięśni. Same kości. To samo też tyczy się jej prawej nogi, zaś lewa jest już w połowie rozproszona, a przy granicy między kośćmi a skórą zawsze lewitują cząsteczki odczepiającej się tkanki, która na szczęście jest w formie pyłu. Niektóre cząsteczki pozostają lewitując lekko nad całą resztą, a sama noga z dnia na dzień rozpada się coraz szybciej. Ciała jest coraz mniej... Z dekoltu też już nic nie zostało, same gołe kości. Jedyne miejsce poza lewą nogą, które jeszcze jakkolwiek funkcjonuje i nie rozpada się doszczętnie to szyja oraz jej twarz, jednakże na jej szyi znajduje się już sporych rozmiarów dziura odkrywająca jej kręgi szyjne. Dookoła dziury oraz przy jej policzkach także lewitują rozpadające się cząstki ciała dziewczyny. Rana wciąż ma swoje zwykłe oczy, jak i trzecie oko znajdujące się na czole, jednak na jej twarzyczce pojawiła się dodatkowa para oczu będąca wiecznie lekko przymnięta. Znajdują się one pod jej zwykłymi oczyma i są one całkowicie białe. Zero tęczówki czy też źrenicy. Całkowita biel. Jej pierwotnie pierwsze oczy wraz z trzecim okiem także zmieniły swoją barwę. Lewe oko z żywego błękitu zmieniło swoją barwę na jaskrawą żółć, zaś prawe na także jaskrawą zieleń. Ówcześnie żółte trzecie oko teraz stało się całkiem czarne i nie posiada żadnej tęczówki czy źrenicy jak w przypadku nowej pary oczu. Na jej twarzyczkę dodatkowo zawitało parę blizn. Ostatnią rzeczą, jaka zmieniła się w Ranie, to jej włosy, które nie są już tak gęste jak kiedyś oraz zostały skrócone przez ich właścicielkę i aktualnie sięgają jej one do brody.


Charakter

POPRZEDNIA LINIA CZASOWA
Chociaż zazwyczaj Rana zachowuje powagę i spokój, nie da się odmówić, że ma w sobie to i owo z dziecka. Przede wszystkim, potrafi wkurzać się o błahostki, czy też być niezwykle nachalną, zwłaszcza jeśli kogoś szczególnie polubi. Choć mieć w niej przyjaciela to całkiem spory plus, ponieważ Rana zawsze dba o swoich przyjaciół i jest gotowa wiele poświęcić dla ich dobra. To troskliwa osoba, która po prostu jest nieco zagubiona, przez co ma w nawyku czasami zachowywać się tak jak wygląda – dziecinnie. Jeśli jednak w jej towarzystwie znajdzie się zagrożenie dla niej, lub nawet nieznanego przechodzącego obok potwora Rana postawi się w tej sytuacji jako obrońca. Cóż, taki już instynkt opiekuńczy każdego Archiwum. Dziewczynka podczas walki zachowuje pełną powagę i bardzo ciężko wyprowadzić ją w takim momencie z równowagi. Jeśli wygrywa, zostawia tę osobę w spokoju i ma do niej całkiem neutralne uczucia, jednakże jeżeli przegra cokolwiek nabiera ogromnego szacunku do przeciwnej osoby, no, chyba że jest to seryjny zabójca, wtedy pała do niej nienawiścią na poziomie maksymalnym. Rana pomimo swojego młodego wyglądu i lekko dziecinnego umysłu potrafi bardzo szybko nawiązać dobre kontakty z młodszymi od niej osobami, czyli z najzwyklejszymi dziećmi. Każdy dzieciak może znaleźć w niej przyjaciela do zabawy, lub starszą obrończynie.

OBECNA LINIA CZASOWA


Wiele cech z przeszłości się ostało do dziś. Zaliczają się do nich przykładowo wieczny spokój i powaga oraz szybkie rozdrażnienie bądź irytacja, jednak tym razem nie ma ona w sobie za grosz z dzieciaka. Nie zrozumie najprostszego żartu, a dziecięce zaczepki zachęcające do zabawy potraktuje jak prowokację do ataku. Wciąż jednak zrobi wszystko, by obronić młodszych, słabszych i niewinnych nie zależnie z jakiego powodu. Jeśli trzeba, posunęła by się bez problemowo nawet do mordu. Rana stała się taka... Zimna, bezuczuciowa. Praktycznie nic nie jest jej teraz w stanie ruszyć, na wszystko patrzy obojętnie, każdą informację przyjmuje z powagą na twarzy i chłodem w sercu. Jest tylko jedna rzecz, która sprawi, iż dziewczynie odruchowo nachodzą łzy do oczu. Jest to zapomnienie przez ważną dla niej osobę. Wiadomym dla niej jest, że każdy z nowej linii czasowej z małymi wyjątkami nie pamięta tego, co stało się wcześniej. Rozumie, że to dla ich bezpieczeństwa, jednak nie może pogodzić się z faktem, że została zapomniana przez najważniejsze jej osoby. Gdy tylko je spotka, a one nie będą jej kojarzyć z jej oczu może pociec największa fontanna łez. Wszystko to nieświadomie.


Historia

POPRZEDNIA LINIA CZASOWA

Rana powstała z kostnego pyłu swojego poprzednika ponad 800 lat temu, dokładniej jeden dzień po powstaniu bariery pomiędzy ludźmi a potworami. Dziewczynka od samego początku wyglądała na 12 lub 13 lat, nie starzała się z wyglądu. Znała jednak swoją role na świecie. Musiała gromadzić wspomnienia zmarłych i utrzymywać je wszystkie w porządku i harmonii. Od czasu swojego powstania dziewczę pozostawało w jednej linii, naszej obecnej, ponieważ nie była ona w stanie samemu przeskoczyć w inną linię czasową. Cały czas spędzała sama izolując się od innych potworów z niewiadomych jej przyczyn. Przez ten czas kierowały ją słowa, które zawsze powtarzałą w swojej głowie: " Jesteś archiwum. Twoim obowiązkiem jest utrzymanie harmonii wśród wszystkich wspomnień zmarłych i żyjących istot.". Przez naprawdę wiele lat gromadziła ona wspomnienia każdej zmarłej istotki, a także ćwiczyła swoje umiejętności, by w końcu móc przenieść się do innej linii czasowej. Nauka wszystkiego trwała około 750 lat, a kiedy dziewczynka była pewna, że może przeskoczyć do innej rzeczywistości coś poszło nie tak. Rana pozostała w obecnej linii, a na domiar tego w jej umyśle powstała blokada, która powodowała u niej częściową amnezję, przez co Rana aktualnie nie pamięta niczego, ani nikogo od tamtego czasu, aż do swojego powstania z pyłów poprzednika. Dodatkowo spowodowało to także spadek umiejętności dziewczyny, który jest obecnie na dość słabym poziomie. Jedyne co jej pozostało, to przebłyski, które nachodzą do jej głowy z powodu powoli już kruszącej się bariery na umyśle, dlatego też kojarzy prawie każdego mieszkańca podziemi, jednak sama nie wie dobrze skąd.

CO SIĘ POTEM DZIAŁO?

Jej życie zmieniało się powolutku o 360 stopni. Moce powoli wracało, wszystko stawało się coraz silniejsze. Wiele konfliktów, pierwsza w życiu zabita przez nią osoba... Nie przyszło jej to łatwo. Bardzo długo przeżywała te chwilę, nie mogła się pozbierać aż do momentu, w którym w wodospadach musiała zmierzyć się z samą sobą. Długa medytacja, zapadnięcie w trans i wkroczenie do własnego umysłu, gdzie czekała na nią ona sama, jednak była ona wypełniona czystym HATE, które zbierało się w niej od ponad 700 lat. Po ciężkiej walce trwającej tydzień na granicy wyczerpania wygrała wszystko, a każde wspomnienie blokowane przez wewnętrzną barierę oraz jej umiejętności wróciły. W końcu mogła pełnić swoją rolę, chronić całe podziemia, być jedną z naczelnych strażników całego królestwa. A to wszystko dzięki Chice... Siostrze Frisk, która nadzorowała ją cały czas podczas tej wewnętrznej walki, podawała jej wodę, by ta nie odwodniła się, nie zmarła przed końcem. Cóż, wiele zawdzięcza tej istotce, mimo że z czasem stała się czystym HATE, bezduszną... Dzięki niej Archiwum zrozumiała sens istnienia HATE. Nigdy nie istniało ono bez powodu i było szczerze przydatne, jednak gdy ktoś skumulował go w sobie zbyt dużo tracił kontrolę nad samym sobą i przekraczał cienką barierę pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem.

Niestety wszystko zaczęło się walić... Zaczął panować chaos. Linia czasowa zaczęła się kruszyć. Ona sama nie rozumiała co się działo, za wszelką cenę chciała wszystko ratować, jednak nie dała rady. Dosłownie dziesięć sekund przed faktem Rana dowiedziała się o tym, że Frisk robi true reset linii czasowej. Nie zdołała jej powstrzymać, nie zdołała niczego naprawić. Nie mogła zrobić dosłownie nic. Uznała, że uczyni to, co kiedyś jej nie wyszło. To, co powinna zrobić od razu po odzyskaniu wszystkich mocy. Skoczyć na inną linię. Tam, gdzie jest potrzebna. Nie miała nawet chwili by pożegnać się z Burgerem czy Sansem. Musiała działać. Inaczej przepadłaby na zawsze. Ostatnia chwila, portal, jednak coś poszło nie tak. Nie wylądowała w nowej linii, a w pustce. Całkowita ciemność okrążyła dziewczynę, a ona spadała i spadała, aż wylądowała na niewidzialnej posadzce, gdzie spędziła wiele lat. Setki lat.

CZASY PUSTKI

Czasy... Tak, może innym czas leciał, jednak dla niej wszystko się zatrzymało. Gdyby serio czas leciał w pustce tak, jak na obecnej linii czasowej zginęłaby ona pewnie 5 wieków temu. Na szczęście dla niej nie było to hm... 800 lat? Nie, dla niej było to około dwieście. Jednak tyle czasu spędzonego samotnie w kompletnej ciemności, gdzie nie widzi się nawet własnych dłoni... Nawet najsilniejsza psychicznie osoba mogłaby oszaleć. Rana nie należała do osób silnych psychicznie, więc wystarczył jej tydzień, by tyle lat spędziła zwinięta w kokon pogrążona w agonii, wiecznym strachu... Takie coś niszczy wszystkich, więc nie dziwota, że gdy tylko ujrzała światło, z którego zaczął powstawać prawdziwy portal do obecnej linii czasowej nie zaczęła skakać z radości i rozpędzać się, tylko wstała powoli i z kamienną twarzą oraz spuszczonymi bezradnie dłońmi zaczęła zmierzać w jego stronę. Przekraczając granice dwóch światów poczuła znów te znajomą rzecz. Odebranie jej mocy, jednak już praktycznie permanentnie. Kontrola czasu już nie była jej dana.

OBECNA LINIA CZASOWA

Gdy pojawiła się w nowym miejscu zauważyła wiele zmian gdy tylko spojrzała w taflę wody oraz na własne nogi. Rozpada się coraz bardziej, ma nową parę oczu, włosy sięgające aż kilkunastu metrów... To był odruch, złapała swoją broń, ostrą kość udową, którą wyjęła spod swetra i bez zastanowienia obcięła włosy, które sięgały jej teraz do brody. Pozostałe czarne kłaki zostawiła nad wodą przy jednym z szepczących kwiatów. Prawie trzydzieści metrów włosów...  A gdzie się znajdowała nasza już podmierająca dziewczyna? Na wodospadach w jednym z najbardziej tajemniczych miejsc. Nikogo nie było tu od wieków, a szepczący kwiat nie wydawał z siebie nawet jednego dźwięku. Spojrzała na niego tępo i nachyliła się, po czym wymruczała ''wróciłam'' głosem, który przeraził by nie jednego. Nie był on straszny, ani ochrypnięty, jednak jego ton połączony z szeptem mógł wywołać dreszcze na każdym, kto go usłyszał. Tak brzmi osoba nie chcąca już mieć żadnej styczności z życiem. Świat już nie ma żadnego znaczenia w jej oczach. Czarnowłosa odeszła z miejsca, w którym się pojawiła chcąc dowiedzieć się, co kryje nowa linia czasowa, ta niby ''lepsza'' linia czasowa. Zrezygnowana kość schowała pod sweter, który powolutku stawał się na nią przymały. Nie zamierza już odstawiać szopki z poznawaniem każdego od nowa. Posunie się do stanowczych czynów, a zwłaszcza po rzeczy, jakiej się dowiedziała. Gdy tylko dotknęła dłonią czoła, by dzięki wspomnieniom skontrolować ilość czasu, jaki jej pozostał gdzieś w głębi usłyszała ''niecałe cztery miesiące''.


Umiejętności

Lodowate spojrzenie - Jej zimny wzrok potrafi wzbudzić niepokój w każdym żyjącym osobniku, czy to człowiek czy potwór. Umiejętność ta silniej jednak działa na ludzi. Gdy Rana spojrzy komuś głęboko w oczy, ta osoba może odczuć przeszywający go strach oraz fałszywą świadomość, jakby dziewczę znało nawet jego najskrytsze sekrety.


Moce

Archiwum - Umiejętność każdego archiwum to gromadzenie w swojej głowie wspomnień każdego zmarłego potwora w podziemiach. Archiwum pozwala także na zaglądanie we wspomnienia żywych za pomocą dotyku w ich czoło, jednak użycie tej umiejętności bardzo męczy umysł, jak i organizm Rany, która po takim czymś może zasłabnąć, czy też stracić przytomność. Z czasem jednak stała się ona na to coraz bardziej odporna i teraz może szperać w umysłach innych osób bardzo często. Dziewczyna może także lekko modyfikować niektóre wspomnienia oraz tworzyć nowe - fałszywe. Każdy napływ wspomnień lub próba zaglądnięcia komuś w głowę niesie ze sobą konsekwencję. Jak wiemy Rana ma też 3 oko, które jest związane z mocami archiwum. Kiedy jest ono aktywne Rana jest mniej narażona na poważne konsekwencje swoich mocy, jednak nie może spać, ponieważ oko ciągle pobudza jej organizm, a także dostaje potwornego bólu głowy przy kontakcie z bezdusznym.


Relacje

Burgerpants - Rana miała z kotkiem bardzo dobre kontakty. Traktowała i traktuje go wciąż jak swojego starszego brata, najbliższą jej osobę. Okrutnie cierpi mając świadomość tego, że nie pamięta jej on w żadnym stopniu.
Sans - Kiedyś nie znaczył on dla niej zbyt wiele, jednak to on pomógł jej wrócić do formy, uciec ze zniszczonej linii, przebudzić jej moce. Czuje do niego podziw i darzy go ogromnym szacunkiem.
Gaster - O dziwo ma z nim kontakty jak ze starym znajomym. Znając życie gdyby sobie ją przypomniał, pewnie przybiłaby z nim żółwika.
Duszyczki - Wszystkie uznaje za młodsze rodzeństwo i zrobi wszystko, by je chronić. Nawet jeśli są denerwujące.
Frisk - Wie, że nie wolno jej mówić wiele rzeczy. Najchętniej by ją unikała jak tylko może. Osobiście bardzo ją lubi, jednak nie chce jej spotkać na swojej drodze chociażby dla jej własnego bezpieczeństwa.
Chara - Mimo tego, co stało się na poprzedniej linii wciąż ma ona urazę do owej osóbki wypełnionej HATE. Jest w stanie nawet skłonić się do ataku przez samo spotkanie się z nią, jednak najważniejszą rzeczą, jaką chce zrobić jest przypomnienie jej Chici.
Hazel - Niegdyś córka, zaś teraz żona trochę wyżej wspomnianego szalonego naukowca. Cóż, nie jest w stanie pojąć, jak bardzo ta linia czasowa wywróciła się do góry nogami, aczkolwiek szkieletka wydaje się ciekawą osobą.
Cała reszta - Wszystkich znała doskonale, ich wspomnienia w chwili resetu linii czasowej przeleciały ją na wylot. W głębi duszy jest ciekawa, jak teraz toczy się ich życie i wobec każdego z nich ma neutralne stosunki.
Osoby, których nie było na poprzedniej linii - Cóż, do tych jest już bardziej sceptycznie nastawiona.Skarbiec

Pieniążki


Ciekawostki

- Jej para nowych dodatkowych oczu świeci w ciemności niczym naprawdę mocne latarki.
- Gdy dorosła mentalnie zaczęła się wstydzić faktu, że ma miejscowo odkryte kości. Czuje się po prostu nie komfortowo, gdy ktoś się im przygląda.
- Ma uczulenie na nice creamy oraz crabjabłka.
- Przez incydent, jaki zdarzył się na poprzedniej linii trochę boi się psów, jednak nie z powodu takiego, że mogą jej coś zrobić, jednak, że ona może coś zrobić IM.
- Ma dwie lewe nogi i nie potrafi tańczyć. W tym temacie jest kompletną łamagą.
- Co do jej kości, to nie są one kruche i łamliwe. O dziwo jak na gołe kosteczki są twarde jak kamień.
- Skrycie boi się śmierci, a jej największym lękiem jest fakt, że przed zniknięciem nie zdąży pożegnać się z najważniejszą dla niej osobą.
- Nieświadomie mści się na osobach, które przyłożyły się do zniszczenia poprzedniej linii.
- Jest już bliska bezdusznemu, a zawdzięczamy temu fakt pobytu w pustce przez ponad 800 lat. Powiedzcie, kto by nie oszalał...

(• ε •)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Frisk
Mistrz Gier
avatar

HP : 91
Poziom duszy : 12
Doświadczenie : 61
LOVE : 3
Liczba postów : 1090
Join date : 06/01/2016
Age : 13
Skąd : Powierzchnia

PisanieTemat: Re: Rana   Pon Maj 15, 2017 1:25 am

Niezwykle ciekawa historia!

Akceptacja Karty Postaci

_________________

♥️ Karta Postaci ♥️ Telefon ♥️ Hajsy i graty ♥️
Sesje: 4/5
♥️ | ♥️ | ♥️ | ♥️| ♥️
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Rana
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Beyond Undertale PBF :: Spis Mieszkańców :: Karty Postaci-
Skocz do: