Beyond Undertale PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa

Go down 
+3
Frisk
Azszar
Patience
7 posters
AutorWiadomość
Patience
Mistrz Gier
Patience


HP : 100
Poziom duszy : 20
Doświadczenie : 37
LOVE : 0
Liczba postów : 558
Join date : 27/04/2017

Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  Empty
PisanieTemat: Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa    Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  EmptyWto Cze 27, 2017 1:34 pm

1) To, po co wszyscy tu weszli: propozycja rozpiski. Qudian i ja rozmawialiśmy o przydzielaniu expa przez Mistrzów Gry. Odbywa się to "na oko", co prowadzi do ogromnych rozpiętości przy dzieleniu doświadczenia. Pchnęło mnie to do stworzenia czegoś w rodzaju systemu, który by regulował przydzielanie expa za sesje:

Cytat :
Przeliczanie linijek: jako pełna linijka liczy się jedynie wers tekstu, który jest zapisany od pierwszego słowa do ostatniego. Jako połówka linijki liczy się wers zakończony enterem, nieważne w którym momencie linijki on nastąpił (może brakować jednego słowa do końca linijki – i tak traktujemy to jako połówka)

Na początku każdej sesji każdy zaczyna od 10 exp. Do tej ilości dodawana jest ilość exp za każdy post, który przelicz się w następujący sposób:

3-8 linijek: +1 exp
8,5-12 linijek: +3 exp
12,5-16 linijek: +5 exp
>16,5 linijki: +8 exp

Jak widać żeby dostać pełen poziom trzeba napisać ok. 20 postów dziesięciolinijkowych w sesji. Dużo? Otóż pokażę wam, że wcale nie.
Do doświadczenia od linijek dodaje się exp za dodatkowe atrakcje na fabule.
Poznanie nowej osoby: +3 exp
Sparing bez MG: +6 exp
Fabularna nauka zdolności za poziom: +5 exp
Dodatkowe atrakcje umilające fabułę (nie była to fabuła z samą rozmową): +2-10 exp


Jak widać, dowolność MG w tym wypadku jest bardzo znikoma, bo dopiero w ostatnim podpunkcie jest mowa o widzimisię oceniającego. Moim zdaniem, tak by było sprawiedliwie dla wszystkich i nikt by się nie czuł poszkodowany, bo jeden MG ocenia tak, a inny zupełnie inaczej.

2) Rozruszanie forum
Z doświadczenia wiem, że nic tak nie rozbudza użytkowników jak możliwość łatwego zarobku poprzez uczestnictwo w eventach. Od początku mojej kadencji na forum nie było żadnego ważnego wydarzenia, przez co forum nieco umarło. Ale przecież nic straconego, prawda? Zawsze można coś zorganizować, jeśli są chętne do tego osoby.
Moja propozycja eventu: co by było, jeśli do Podziemi zeszłaby zorganizowana grupa dorosłych, żądnych przygód ludzi, którzy chcą stawić czoło wszystkim legendom krążącym o górze Ebott? A przy tym sprowadziliby specjalistyczny sprzęt do przechwytywania potworów - broń, klatki, liny, paralizatory.


Jak na razie tyle z mojej strony. Zapraszam~
Powrót do góry Go down
Azszar
Założyciel
Azszar


HP : 100
Poziom duszy : 4
Doświadczenie : 23
LOVE : 0
Liczba postów : 719
Join date : 06/12/2015
Age : 29
Skąd : Nie z tego świata

Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  Empty
PisanieTemat: Re: Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa    Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  EmptyCzw Cze 29, 2017 10:57 am

1. Na pewno jest to jakiś pomysł na usystematyzowanie przydzielania doświadczenia za sesje. W sumie prosty i niezbyt pracochłonny, ale za to wymagający więcej zaangażowania niż dotychczas. Wezmę to pod uwagę i skopię tyłki MGom by się tu wypowiedzieli.

2. Mogę powiedzieć tyle, że planuję zorganizować event fabularny w trakcie wakacji. O czym będzie, to jeszcze nie wiem, ale na pewno coś się pojawi.
Powrót do góry Go down
http://ukrytaszuflada.blog.pl/
Frisk
Mistrz Gier
Frisk


HP : 91
Poziom duszy : 12
Doświadczenie : 61
LOVE : 3
Liczba postów : 1090
Join date : 06/01/2016
Age : 19
Skąd : Powierzchnia

Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  Empty
PisanieTemat: Re: Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa    Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  EmptyCzw Cze 29, 2017 11:30 pm

1)
TAK TAK TAK TAK! Unormujmy to wreszcie, zawsze mam problem z dawaniem ludziom PD za takie rzeczy i zawsze było nie fair w stosunku do ludzi dużo piszących! ;3;

2)
Forum podupadło, bo od kwietnia były konwenty/spotkania, zaliczanie roku i sesja na studiach. To jednak trochę roboty jest. Co do eventów - niestety jestem do nich sceptyczna, bowiem mało które naprawdę fajnie wyszły. Jednak czekam na event wakacyjny c:
Powrót do góry Go down
Grillby
Admin Główny
Grillby


HP : 100
Poziom duszy : 1
Doświadczenie : 0
LOVE : 0
Liczba postów : 267
Join date : 11/01/2016
Age : 26

Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  Empty
PisanieTemat: Re: Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa    Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  EmptyPią Cze 30, 2017 12:51 pm

1. Mi tam obojętne i w sumie to wiadome. Dostosuje sie do wszystkiego jak grzeczny piesek. Woof :>

2. Eventy wiadomo, średnio nam wychodziły co wcześniej mówiła Fri ale nie warto się imo poddawać i można jeszcze jakiś zrobić. Też w sumie czekam na wakacyjny by wbić kolejnym Grillbsem z babeczkami :>>

Powrót do góry Go down
Iskierka
Mieszkaniec
Iskierka


HP : 100
Poziom duszy : 1
Doświadczenie : 69
LOVE : 0
Liczba postów : 177
Join date : 29/06/2016
Age : 23

Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  Empty
PisanieTemat: Re: Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa    Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  EmptyPią Cze 30, 2017 4:52 pm

//ghaa, miałam napisać wczoraj, gomene

1. Pomysł mi się podoba, popieram bardzo <'D *wow ta krytyka*

2. A to nie będzie za trudne dla biednych potworów? :c Ludzie ze sprzętem to groźni ludzie! Ale odnośnie samej idei zrobienia jakiegoś eventu to jestem za~
Powrót do góry Go down
Patience
Mistrz Gier
Patience


HP : 100
Poziom duszy : 20
Doświadczenie : 37
LOVE : 0
Liczba postów : 558
Join date : 27/04/2017

Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  Empty
PisanieTemat: Re: Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa    Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  EmptySro Lip 05, 2017 10:43 pm

Dodatkowy pomysł do rozdawania expa: na sam początek każdy dostaje pierwsze 10 exp za zaczęcie sesji, a potem punkty są naliczane według schematu
Powrót do góry Go down
Rhav
Obywatel
Rhav


HP : 100
Poziom duszy : 3
Doświadczenie : 21
LOVE : 0
Liczba postów : 403
Join date : 19/03/2016
Age : 25

Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  Empty
PisanieTemat: Re: Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa    Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  EmptyCzw Lip 06, 2017 4:35 pm

Awh, strasznie podoba mi się pomysł numer jeden! Ale osobiście bym trochę to przykręciła, w sensie... Czy zdobywanie PD nie będzie odbywało się za szybko? D: Może jestem trochę uprzedzona, albo jeszcze za bardzo przyzwyczajona do starego systemu, gdzie dużo mozolniej rozwijało się postać. No i w sumie mam wrażenie, że byłam najsurowiej oceniającym MG, a wcale nie chciałam ._. ewentualnie to inni za bardzo szastali PD

Co do eventu to ciężko mi się wypowiedzieć, mam nadzieję, że wkrótce wygospodaruję odpowiednią ilość czasu dla forum - wtedy sama bardzo chętnie wzięłabym w nim udział B)
Powrót do góry Go down
Patience
Mistrz Gier
Patience


HP : 100
Poziom duszy : 20
Doświadczenie : 37
LOVE : 0
Liczba postów : 558
Join date : 27/04/2017

Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  Empty
PisanieTemat: Re: Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa    Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  EmptyCzw Lip 06, 2017 5:01 pm

Bez tego systemu odbywa się za szybko moim zdaniem ;-; a tak to za dwustronicową około sesję ze sparingiem ludzie otrzymali ok 30-45 expa, a normalnie pewno by dostali ~80
Powrót do góry Go down
Sans
Mistrz Gier
Sans


HP : 49
Poziom duszy : 15
Doświadczenie : 95
LOVE : 1
Liczba postów : 276
Join date : 22/12/2015
Age : 32

Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  Empty
PisanieTemat: Re: Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa    Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  EmptyCzw Lip 06, 2017 5:57 pm

^ Popieram.
Powrót do góry Go down
Patience
Mistrz Gier
Patience


HP : 100
Poziom duszy : 20
Doświadczenie : 37
LOVE : 0
Liczba postów : 558
Join date : 27/04/2017

Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  Empty
PisanieTemat: Re: Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa    Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  EmptyPon Lip 10, 2017 3:23 pm

Zebrałam wszystkie informacje i ostatecznie wyszło coś takiego:
Cytat :
Przeliczanie linijek: jako pełna linijka liczy się jedynie wers tekstu, który jest zapisany od pierwszego słowa do ostatniego. Jako połówka linijki liczy się wers zakończony enterem, nieważne w którym momencie linijki on nastąpił (może brakować jednego słowa do końca linijki – i tak traktujemy to jako połówka)

Na początku każdej sesji każdy zaczyna od 10 exp. Do tej ilości dodawana jest ilość exp za każdy post, który przelicz się w następujący sposób:

3-8 linijek: +1 exp
8,5-12 linijek: +3 exp
12,5-16 linijek: +5 exp
>16,5 linijki: +8 exp
Każde 5 linijek po osiągnięciu 16,5 linijek to dodatkowy 1 punkt doświadczenia


Jak widać żeby dostać pełen poziom trzeba napisać ok. 20 postów dziesięciolinijkowych w sesji. Dużo? Otóż pokażę wam, że wcale nie.
Do doświadczenia od linijek dodaje się exp za dodatkowe atrakcje na fabule.
Poznanie nowej osoby: +3 exp
Sparing bez MG: +6 exp
Fabularna nauka zdolności za poziom: +5 exp
Dodatkowe atrakcje umilające fabułę (nie była to fabuła z samą rozmową): +2-10 exp
Powrót do góry Go down
Azszar
Założyciel
Azszar


HP : 100
Poziom duszy : 4
Doświadczenie : 23
LOVE : 0
Liczba postów : 719
Join date : 06/12/2015
Age : 29
Skąd : Nie z tego świata

Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  Empty
PisanieTemat: Re: Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa    Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  EmptyWto Lip 11, 2017 11:09 am

Po burzliwej dyskusji na GG i poprawkach Patience postanowiłem dać wam jeszcze chwilę czasu na wypowiedzenie się na temat nowego systemu przyznawania doświadczenia za sesje.

Jeśli nikt nie zgłosi konstruktywnego sprzeciwu, system wejdzie w takiej właśnie formie. Chętni MGowie mogą stosować go już teraz.
Powrót do góry Go down
http://ukrytaszuflada.blog.pl/
Azszar
Założyciel
Azszar


HP : 100
Poziom duszy : 4
Doświadczenie : 23
LOVE : 0
Liczba postów : 719
Join date : 06/12/2015
Age : 29
Skąd : Nie z tego świata

Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  Empty
PisanieTemat: Re: Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa    Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  EmptyWto Lip 25, 2017 9:53 am

Trochę zapomniałem zatwierdzić i zamknąć temat. System oczywiście już działa.
Powrót do góry Go down
http://ukrytaszuflada.blog.pl/
Sponsored content





Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  Empty
PisanieTemat: Re: Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa    Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa  Empty

Powrót do góry Go down
 
Rozszerzenie rozpiski o przeliczaniu expa
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Beyond Undertale PBF :: Administracja :: Sala audiencyjna :: Propozycje-
Skocz do: