Beyond Undertale PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego...

Go down 
+3
Johnny
Patience
Vorbis
7 posters
AutorWiadomość
Vorbis
Mistrz Gier
Vorbis


HP : 100
Poziom duszy : 13
Doświadczenie : 3
LOVE : 1
Liczba postów : 192
Join date : 10/05/2017
Age : 23
Skąd : Zadupie Dolne

Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego... Empty
PisanieTemat: Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego...   Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego... EmptySro Wrz 27, 2017 9:51 pm

Otóż tak moi mili! Wysuwam propozycje stworzenia nowego eventu który miałby polegać na... wprowadzeniu antagonisty. Całość wyglądałaby mniej więcej tak:
- W Placu Eventowym jest post pod którym deklarują się osoby które chcą brać udział w evencie.
- Po upłynięciu czasu pojawia się nowa lokacjach (np. w Ruinach) gdzie gracze "niechcący" budzą coś... złego. Może to być postać z 100 PD kontrolująca hordy przydupasów. Owe stworzonka oczywiście nie mają dobrych zamiarów. Po uwolnieniu tego czegoś "potworki" głównego złego mogą polować na graczy którzy biorą udział w evencie. Polowanie polegałoby na tym że przydupasy w "losowych" momentach gry mogą atakować gracza. Jeżeli jest sesja gdzie gracz biorący udział gra z graczem nie biorącym udział po prostu potworki daje się pod koniec kiedy owi bohaterowie się rozchodzą. Jak by to wyglądało?Przykład:
Gracz 1 właśnie poznaje Gracza 2. Rozmowa trwa w najlepsze, ale nagle z krzyków wyskakują 2 potworki z dajmy na to 5 PD. Bitwa trwa i trwa. Oczywiście inni gracze biorący udział mogą pomagać innym... lub przeszkadzać. Po pokonaniu przeciwników dostaje się specjalne przedmioty (mogą to być amulety z różnymi działaniami, artefakty itd). Jednak jeżeli gracz zginie... śmierć to śmierć. Wyglądała by jak każda inna tylko że... tak naprawdę skończyłaby się samowolka. Skończyłoby się "ach, zginę se tutaj bo co mi tam". Nad Podziemiem przetaczałoby się realne zagrożenie.
Pewnie zapytacie jak by je zlikwidować? A no zebrać się w kupę, i wysłać graczy aby pokonali głównego złego (co oczywiście nie będzie proste). Jednak aby tego dokonać trzeba zrobić rzeczy które pozwolą nam zrobić ten "najazd". Jak by to wyglądało? Otóż...
- Można zrobić specjalne lokacje z HP. Hp określało by wytrzymałość artefaktu chroniącego który zabezpieczają elitarne potwory.
- Można robić tzw. random drop. Np. jeżeli wypadnie ci z potworka Atomowy Szpadel Chaosu to możesz wziąć udział w Rajdzie.
- Można także zrobić minibossów których śmierć (lub przekonanie do naszych racji, przecież mamy też dyplomacje!) byłaby kluczem dostępu do Rajdu.
Jeżeli graczom uda się pokonać głównego złego czekają ich zarąbiste nagrody! Jednak cały event ma być... po prostu trudny. Gracz z 1 PD może zostać zaatakowany przez 2 potworki. Jednak żeby nie było że MG znęcają się nad graczami (ale żeby też gracze nie mieli za wesoło) można także wprowadzić coś takiego.
- Atakujący potwór nie może mieć więcej PD niż gracz.
- Jednego gracza nie może atakować horda potworów, najwyżej 2 na 1 osobę.
- Elitarne potwory (patrz: propozycje celów do pokonania bossa) miałyby specjalne umiejętności, oraz ogólne byliby silniejsi od zwykłych przydupasów. Ale nagrody też byłyby większe!
- Główny zły miałby parę asów w rękawie, bo co to główny zły bez wkurzających sztuczek?
- Lokacje takie jak domy postaci są bezpieczne
- Zatłoczone miejsca też nie wchodzą w gre
- Im silniejszy potwór tym większa nagroda
- Gracze mogą sobie pomagać, przeszkadzać, albo robić inne rzeczy
- Cały event zajmowałby 1 slot. Jeżeli ktoś chce komuś pomóc to wlicza się to w wchodzenie w normalną sesje, co oznacza że ten dodatkowy slot trzeba poświęcić.
- Z walkami tak jak wcześniej, 1 na raz.
- Zasady śmierci są takie same tylko że... traci się 1 losowy przedmiot uzyskany z eventu (no chyba że jest fabularny lub ma bardzo dużą wartość)
.
.
.
No i w sumie to tyle. Piszcie czy wam pasuje, albo czy nie. Piszcie co byście jeszcze dodali lub usunęli. Masz własne wyobrażenie tego eventu? Wal śmiało! Fajnie by było w końcu zmobilizować forum i zebrać wszystkich przeciwko jakiemuś zagrożeniu. Takie historie są najciekawsze. W końcu czym byłby UNDERTALE bez Flowey'go?
Powrót do góry Go down
Patience
Mistrz Gier
Patience


HP : 100
Poziom duszy : 20
Doświadczenie : 37
LOVE : 0
Liczba postów : 558
Join date : 27/04/2017

Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego... Empty
PisanieTemat: Re: Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego...   Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego... EmptySro Wrz 27, 2017 10:41 pm

Podoba mi się to, że w końcu przestanie istnieć (a przynajmniej na chwilę) ustawianie walk i śmierci. Po co to, skoro postać i tak może się odrodzić w Punkcie Zapisu? Dodałabym, że ta lokacja, gdzie trupy stają się żywymi też byłaby pod ochroną przed tymi złymi, żeby nie było, że jakiś boss tam się kampi i zabija tych, co wychodzą.

Co do ograniczeń tych złych nie mam zastrzeżeń, bardzo dobrze ogarnięte. Trzeba by jeszcze przemyśleć, ile minibossów by miało być i fajnie by było, gdyby każdy był skrajnie różny, żeby nie było wszystko na jedno kopyto.

Moim zdaniem, nie cały event jako jedna sesja. Po prostu jak się dzieje coś w jednym temacie to jest to jeden slocik, w drugim, też związany z eventem - drugi i tak daalej~


Ostatnio zmieniony przez Patience dnia Sro Wrz 27, 2017 10:57 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Johnny
Mieszkaniec
Johnny


HP : 77
Poziom duszy : 7
Doświadczenie : 45
LOVE : 1
Liczba postów : 133
Join date : 07/06/2017

Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego... Empty
PisanieTemat: Re: Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego...   Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego... EmptySro Wrz 27, 2017 10:52 pm

BożejakmisiępodobatenpomysłVorbisuwielbiamcię. To jest coś, czego brakowało na forum od dłuższego czasu. Coś, co sprawiłoby, że gracze stanęliby ramię w ramię, aby wspólnie pokonać realne zagrożenie dla całego Podziemia i nie tylko. Zachęcenia innych do walki o swoją przyszłość, a zarazem do częstszego pisania postów. Przeciwnika, do którego pokonania trzeba więcej niż blastery Sansa i włócznie Undyne. Kogoś, kto siałby w sercach naszych postaci prawdziwy strach. Komuś się umrze? CO Z TEGO?! To tak jakbyś miał ból dupy do mordercy, że musi cię akurat dzisiaj zabić. Czy tego chcemy, czy nie śmierć jest nieodłącznym elementem naszego życia! W końcu to RP do cholery! Zawalimy? Nie będziemy wystarczająco sprytni? Zabraknie nam sił do pokonania wroga? Giniemy. Koniec tematu. Nasze działania będą miały poważne konsekwencje. Skończyłoby się planowanie śmierci własnej postaci, bo w końcu i tak sobie odżyjemy w punkcie zapisu więc I don't care mode i kompletna samowolka, która trwa już bóg wie ile. W końcu ile można robić to samo? Ile może się nic nie dziać? Oh wait! Mamy bezsensowne na dłuższą metę, randomowe, nic nie wprowadzające śmierci i rozprzestrzeniający się HATE? Jeeeeeeej...! NIE. Nie należy wprowadzić czegoś nowego? Brakuje tutaj czegoś świeżego, a ta propozycja wydaje mi się wręcz idealna. Fakt, można by było dopracować parę rzeczy, takich jak większa siła potworków w postaci PD, bo wydaje mi się, że powinno to być jednak jakieś wyzwanie, a nie poranny spacerek po parku (Pieprznij mnie w łeb następnym razem, jeśli coś źle przeczytałem. Najwyżej jebnie się jakiegoś edita.), lecz raczej nie ma sensu się nad tym teraz rozdrabniać. Od zachowania balansu jest nasza kochana moderacja <3. Niemniej jednak jestem bardzo, bardzo, bardzo i to jeszcze raz bardzo na tak!
Powrót do góry Go down
Chara
Mistrz Gier
Chara


HP : 100
Poziom duszy : 6
Doświadczenie : 82
LOVE : 6
Liczba postów : 517
Join date : 13/06/2016
Age : 26
Skąd : niestety... sosnowiec

Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego... Empty
PisanieTemat: Re: Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego...   Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego... EmptyCzw Wrz 28, 2017 4:45 pm

cóż, jestem za ale mam kilka zastrzerzeń.
1) siła potworków - cóż, można by zwiększyć ich siłę, o 1-2 PD więcej niż mają gracze, niech będzie trudno dosyć, ale nie za trudno (np. walka 15 PD vs 1 PD jest juz przesadą)
2) niech to bedzie w jednym temacie no bo ludzie w większości nie mają tyle slotów wolnych, serio
3) wybór MG. Jesli chodzi o głównego złego jak i NPCów powinni nimi grać MG. I proszę o wybranie takich ogarnietych.

I jeszcze mała sprawa do userów, którzy sie wypowiadali.
1) o co chodzi z ustalonymi śmierciami ? Walki zawsze przebiegały zgodnie z tym co robi drugi gracz, nie były ustalane. Wyjątkiem mogą być np. walki chary i frisk, ale to tak szczerze nie były walki, tylko teatr dramatyczny. tyle ode mnie, ja nie zauważyłem ustawionych walk.
2) HATE nie rozprzestrzenia wszędzie i nigdy nie miał tego robić. Oczywiscie, fabularnie jest taka mozliwosc, ale w praktyce nie jest to mozliwe na dużą skalę, bo Chara i Frisk zamknęły HATE u siebie. Za rozprzestrzenianie HATE mozecie winić tylko i wyłącznie SAVERA, ale to już nie moja sprawa. Zresztą jużo tym mówiłem na Chatango.

tyle ode mnie, życzę powodzenia, z chęcią wezmę w tym udział
Powrót do góry Go down
Vorbis
Mistrz Gier
Vorbis


HP : 100
Poziom duszy : 13
Doświadczenie : 3
LOVE : 1
Liczba postów : 192
Join date : 10/05/2017
Age : 23
Skąd : Zadupie Dolne

Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego... Empty
PisanieTemat: Re: Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego...   Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego... EmptyCzw Wrz 28, 2017 7:40 pm

Chara napisał:
cóż, jestem za ale mam kilka zastrzerzeń.
1) siła potworków - cóż, można by zwiększyć ich siłę, o 1-2 PD więcej niż mają gracze, niech będzie trudno dosyć, ale nie za trudno (np. walka 15 PD vs 1 PD jest juz przesadą)
2) niech to bedzie w jednym temacie no bo ludzie w większości nie mają tyle slotów wolnych, serio
3) wybór MG. Jesli chodzi o głównego złego jak i NPCów powinni nimi grać MG. I proszę o wybranie takich ogarnietych.

I jeszcze mała sprawa do userów, którzy sie wypowiadali.
1) o co chodzi z ustalonymi śmierciami ? Walki zawsze przebiegały zgodnie z tym co robi drugi gracz, nie były ustalane. Wyjątkiem mogą być np. walki chary i frisk, ale to tak szczerze nie były walki, tylko teatr dramatyczny. tyle ode mnie, ja nie zauważyłem ustawionych walk.
2) HATE nie rozprzestrzenia wszędzie i nigdy nie miał tego robić. Oczywiscie, fabularnie jest taka mozliwosc, ale w praktyce nie jest to mozliwe na dużą skalę, bo Chara i Frisk zamknęły HATE u siebie. Za rozprzestrzenianie HATE mozecie winić tylko i wyłącznie SAVERA, ale to już nie moja sprawa. Zresztą jużo tym mówiłem na Chatango.

tyle ode mnie, życzę powodzenia, z chęcią wezmę w tym udział
1) Podam ci taki przykład: 4 potwory atakują 2 graczy. Gracz 1 ma 5 PD a Gracz 2 ma 10. Potwory mają 5,5,10 i 10 PD. Gdyby miały np 7,7,12 i 12 to chyba gracze nie daliby sobie rady. Wiem że ma być trudno, ale nie ma być niemożliwie.
2) Gdyby to było w jednym temacie nie byłoby realnego zagrożenia, oraz swobody działania antagonisty. Jesteśmy forum RP więc nie trzymajmy się liniowych schematów. Drugi slot jest opcjonalny żeby np. pomóc koledze którego zaatakowały potwory. Jednak jeżeli będzie się w walce będzie trzeba pomóc bez walki dostarczając np. jedzenie, dając buffy albo lecząc.
3) Chyba wszyscy MG którzy nie biorą udział w Evencie mogliby to robić
.
.
.
1) Większość walk jest "ustawionych". Jeżeli 1 gracz nie zgodzi się walczyć to walki nie będzie. Tutaj nie będzie wyjścia. Oczywiście można próbować uciekać ale to może się nie udać. Przy nieudanej próbie po prostu dostaje się w pysio
Powrót do góry Go down
Grillby
Admin Główny
Grillby


HP : 100
Poziom duszy : 1
Doświadczenie : 0
LOVE : 0
Liczba postów : 267
Join date : 11/01/2016
Age : 26

Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego... Empty
PisanieTemat: Re: Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego...   Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego... EmptyCzw Wrz 28, 2017 10:14 pm

Mi się wszystko bardzo podoba. W końcu coś się będzie tutaj działo :3 W dodatku złapałam też pomysł na głównego złego tutaj, więc za naradą moglibyśmy go wszyscy ogarnąć i wprowadzić event na CAŁE FORUM trwający może 1/1,5 miesiąca. Chwilowe mroczne czasy. Sesje zaczęte np 2 tygodnie i właśnie sesje w domkach by były bezpieczne, ale sesje zaczete tydzien przed eventem lub w jego trakcie były by już narażone na ataki
Powrót do góry Go down
Sans
Mistrz Gier
Sans


HP : 49
Poziom duszy : 15
Doświadczenie : 95
LOVE : 1
Liczba postów : 276
Join date : 22/12/2015
Age : 32

Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego... Empty
PisanieTemat: Re: Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego...   Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego... EmptyPią Paź 06, 2017 9:58 pm

Osobiście jestem mega podjarana możliwością zaistnienia podobnego eventu i baaardzo chętnie pomogłabym w jego prowadzeniu c': Nie mam zastrzeżeń, bo wszystko jest jasne i przejrzyste. Jeszcze pewnie parę kwestii wymagałoby dogadania, ale to już pewnie po zaakceptowaniu samego pomysłu przez "Górę".
Co do tego natomiast, co zostało już poruszone...

Chara napisał:
2) niech to bedzie w jednym temacie no bo ludzie w większości nie mają tyle slotów wolnych, serio

Wtedy cały zamysł eventu nie miałby absolutnie żadnego sensu. Event  ma wpłynąć na całe Podziemie i to mi się podoba~ Niech normalnie zostanie uznany za WYDARZENIE FABULARNE!  

Chara napisał:

3) wybór MG. Jesli chodzi o głównego złego jak i NPCów powinni nimi grać MG. I proszę o wybranie takich ogarnietych.
Powinni pomagać w evencie wszyscy MG, którzy chcą wg mnie.

Chara napisał:
1) o co chodzi z ustalonymi śmierciami ? Walki zawsze przebiegały zgodnie z tym co robi drugi gracz, nie były ustalane. Wyjątkiem mogą być np. walki chary i frisk, ale to tak szczerze nie były walki, tylko teatr dramatyczny. tyle ode mnie, ja nie zauważyłem ustawionych walk.

Vorbis w sumie ujął to dosadnie c:

Chara napisał:
2) HATE nie rozprzestrzenia wszędzie i nigdy nie miał tego robić. Oczywiscie, fabularnie jest taka mozliwosc, ale w praktyce nie jest to mozliwe na dużą skalę, bo Chara i Frisk zamknęły HATE u siebie. Za rozprzestrzenianie HATE mozecie winić tylko i wyłącznie SAVERA, ale to już nie moja sprawa. Zresztą jużo tym mówiłem na Chatango.

Cały ten "HATE" to jakiś beznadziejny wymysł jak dla mnie, ale co ja tam mogę xD Nie wiem i nawet nie chce chyba wiedzieć skąd wziął się na to pomysł.
Powrót do góry Go down
Saver
Mieszkaniec
Saver


HP : 100
Poziom duszy : 1
Doświadczenie : 89
LOVE : 0
Liczba postów : 123
Join date : 28/07/2017

Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego... Empty
PisanieTemat: Re: Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego...   Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego... EmptySob Paź 07, 2017 11:37 am

Proszę zostawić mój HATE!
Podoba mi się
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego... Empty
PisanieTemat: Re: Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego...   Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego... Empty

Powrót do góry Go down
 
Nad Podziemiem zawisło coś dziwnego...
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Beyond Undertale PBF :: Administracja :: Sala audiencyjna :: Propozycje-
Skocz do: