Beyond Undertale PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Ilość rozgrywek

Go down 
+3
Black Opal
KiedyśSans
Azszar
7 posters
AutorWiadomość
Frisk
Mistrz Gier
Frisk


HP : 91
Poziom duszy : 12
Doświadczenie : 61
LOVE : 3
Liczba postów : 1090
Join date : 06/01/2016
Age : 18
Skąd : Powierzchnia

Ilość rozgrywek Empty
PisanieTemat: Ilość rozgrywek   Ilość rozgrywek EmptySro Cze 01, 2016 12:31 am

Nie wiem czy dobre miejsce, ale chyba tutaj D:
Chciałam tylko powiedzieć, że już chyba 5 raz (jak nie więcej) z rzędu musiałam ludziom odmówić rozgrywki, którą naprawdę chciałam pisać. Odmówiłam tylko dlatego, że jest limit, a ja osiągnęłam maksimum (3?). Nie dałoby się tego jakoś zmodyfikować? Zwiększyć? Usunąć? Są ograniczenia co do zdobywania expa, walk czy treningów, więc nie widzę innego powodu aby utrzymywać magiczną liczbę 3. Zwłaszcza, że w moim wypadku (gdzie jestem na forach przyzwyczajona do nawet i 10 sesji na raz) jest to naprawdę bardzo bardzo mało.
Ja wiem, że jest problem przebywania postaci w kilku miejscach na raz ale sądzę, że skoro nie ma problemu z 3 i da się to pogodzić, to czemu nie może być więcej? Zwłaszcza, że można zrobić ograniczenia - np. sytuacja z jednego tematu może być wykorzystana/opisana w innym dopiero, gdy cała rozgrywka się skończy (jak ja np. czynię teraz). Byłam też na naprawdę wielu forach, gdzie ograniczeń nie było, od 2009 roku tak pisuję i jeszcze nigdy nie widziałam aby z tego wynikały problemy (chyba, że ktoś nie umiał ogarnąć na raz kilku sesji, ale sądzę, że to już kwestia usera - chyba każdy ma główkę i umie skalkulować ile sesji pociągnie c: )
Co do spraw typu zdobywanie exp, HP i inne - jak mówiłam, chodzi mi tylko o czysto fabularne sesje, nie mające wpływu mechanicznego. Sądzę, że wielkiej różnicy nie będzie gdy moja postać zamiast jeść ciastko z jedną osobą, będzie je jadła z 3 na raz. Patrzyłam specjalnie - są ograniczenia jeśli chodzi o kwestię mechaniki, a ja chcę tylko zwiększenia fabuły - ot, mam 3 sesje, z czego 2 są ściśle mechaniczne. Czemu nie mogę mieć np. 4 w której tylko będzie zwykła rozmowa? Albo i 5, gdzie nie będę robić nic poza spędzaniem czasu z przyjaciółmi? Nie ma to wpływu na żadne moje statystki, po prostu piszę o te kilka postów więcej fabularnie. Nie używam w fabule niczego, co pokazuje, że jestem w kilku miejscach na raz, po prostu ja jako userka chcę mieć możliwość popisania sobie z ludźmi na spokojnie.

Naprawdę mam dość odmawiania ludziom z którymi chcę pisać rozgrywki tylko i wyłącznie dlatego, że wykorzystałam limit. Nie chcę też na siłę kończyć sesji, które są ładne, podobają mi się i chciałabym je kontynuować tylko i wyłącznie dlatego, że dobrze by było też pisać z kimś innym niż tylko 3-4 osobami na forum.
Powrót do góry Go down
KiedyśUndyne
Zakorzeniony
KiedyśUndyne


HP : 100
Poziom duszy : 19
Doświadczenie : 0
LOVE : 2
Liczba postów : 680
Join date : 13/12/2015
Age : 24

Ilość rozgrywek Empty
PisanieTemat: Re: Ilość rozgrywek   Ilość rozgrywek EmptySro Cze 01, 2016 7:14 am

Szczerze mówiąc mi również limit 3 miejsc też trochę przeszkadza i zwiększenie tego chociażby o jedno byłoby dobrym pomysłem, jednakże liczba miejsc fabularnych może nigdy nie być większa niż 3-4-5 z powodu późniejszych problemów z liniami czasowymi. Cóż sama rozumiesz o co mi może chodzić...
Powrót do góry Go down
Frisk
Mistrz Gier
Frisk


HP : 91
Poziom duszy : 12
Doświadczenie : 61
LOVE : 3
Liczba postów : 1090
Join date : 06/01/2016
Age : 18
Skąd : Powierzchnia

Ilość rozgrywek Empty
PisanieTemat: Re: Ilość rozgrywek   Ilość rozgrywek EmptySro Cze 01, 2016 11:08 am

W takim razie zwiększmy do max. liczby 5, zawsze jest to trochę więcej i już łatwo można manipulować sesjami gdy będzie chciało się popisać.
Powrót do góry Go down
Azszar
Założyciel
Azszar


HP : 100
Poziom duszy : 4
Doświadczenie : 23
LOVE : 0
Liczba postów : 719
Join date : 06/12/2015
Age : 29
Skąd : Nie z tego świata

Ilość rozgrywek Empty
PisanieTemat: Re: Ilość rozgrywek   Ilość rozgrywek EmptySro Cze 01, 2016 11:13 am

Może mógłbym zwiększyć limit, ale jest jeden problem. Wiecie jaki? Liczba lokacji. Z limitem 5 sesji na raz parę osób może zająć wszystkie tematy-lokacje. Wymyślcie mi parę nowych lokacji, a będziemy mogli o tym fancie pomyśleć jeszcze raz.

Edit:
Ten limit służy właśnie temu, by kilka osób nie pisało nagle na całym forum i hej, nie jest tak źle. Na niektórych forach nie można być w kilku miejscach na raz.
Powrót do góry Go down
http://ukrytaszuflada.blog.pl/
KiedyśSans
Obywatel
KiedyśSans


HP : 100
Poziom duszy : 18
Doświadczenie : 45
LOVE : 2
Liczba postów : 293
Join date : 02/01/2016
Age : 34
Skąd : Tomaszów Podziemiecki

Ilość rozgrywek Empty
PisanieTemat: Re: Ilość rozgrywek   Ilość rozgrywek EmptySro Cze 01, 2016 12:27 pm

Na pbfie na którym gram problem z lokacjami i liniami czasowymi jest załatiwony bardzo prosto - zakładasz własny temat w którym publikujesz swoje fabularne (nie mechaniczne, bez ingerencji mg) historie które wzbogacają lore twojej postaci. A linie czasowe? Po prostu przy każdym wpisie publikowana jest DATA kiedy coś się dzieje. Dzięki temu sprawa jest o tyle fajna, że kiedy w jednym temacie jesteś w lipcu, nagle masz chwilę by wsadzić historię która wydarzyła się w październku i to już od ciebie zależy, czy w późniejszych wpisach jakoś do teo nawiążesz.

A tematów wcale nie jest tak mało. Są też rozmowy które stoją od dawna (np moja w labiryntach) a tylko zajmują slot (jeden z 3). W chwili obecnej jeśli chcesz gdzieś przeskoczyć i wejść w fabułę w połowie tematu zajmuje ci to kolejny slot. A jak widać ostatnio, sporo się dynamicznie zmienia. Dlatego zwiększenie limitu byłoby fajne.
Powrót do góry Go down
Frisk
Mistrz Gier
Frisk


HP : 91
Poziom duszy : 12
Doświadczenie : 61
LOVE : 3
Liczba postów : 1090
Join date : 06/01/2016
Age : 18
Skąd : Powierzchnia

Ilość rozgrywek Empty
PisanieTemat: Re: Ilość rozgrywek   Ilość rozgrywek EmptySro Cze 01, 2016 1:05 pm

Piszę z telefonu, więc będzie krótko - ja mogę nawet z 20 nowych lokacji wymyślić jeśli potrzeba. Można też rozbudować te które mamy. No i przecież są miejsca, gdzie mogą na raz toczyc się 2-3 sesje oddzielne na raz - nie widzę problemu, aby w lesie Snowdin, który jest rozległy na raz były dwie sesje w różnych jego częściach. Jeśli problemem są lokacje to naprawdę - mogę je wymyslec. Albo chociaż co mam zrobić jak nie chce przerywać ciekawych sesji a chce też popisać z innymi osobami na forum? Nie mamy przecież czata ściśle fabularnego.
Powrót do góry Go down
KiedyśUndyne
Zakorzeniony
KiedyśUndyne


HP : 100
Poziom duszy : 19
Doświadczenie : 0
LOVE : 2
Liczba postów : 680
Join date : 13/12/2015
Age : 24

Ilość rozgrywek Empty
PisanieTemat: Re: Ilość rozgrywek   Ilość rozgrywek EmptySro Cze 01, 2016 2:26 pm

Jestem w trakcie wymyślania nowych lokacji, myślę, że dodatkowe tematy, opisy i zdjęcia do nich, możesz to wszystko napisać w kolejnym temacie w propozycjach z odpowiednim tytułem. Także myślę, że chyba można zwiększyć do 4-5 miejsc drogi Gallu. Myślę jednak, że gracze w podpisie powinni mieć 4-5 punktów i tam wypisane w jakich fabułach aktualnie przebywają i z kim piszą. Tak, żeby admini nie musieli sprawdzać itd. żeby nie było problemów.
Powrót do góry Go down
Frisk
Mistrz Gier
Frisk


HP : 91
Poziom duszy : 12
Doświadczenie : 61
LOVE : 3
Liczba postów : 1090
Join date : 06/01/2016
Age : 18
Skąd : Powierzchnia

Ilość rozgrywek Empty
PisanieTemat: Re: Ilość rozgrywek   Ilość rozgrywek EmptySro Cze 01, 2016 6:52 pm

*zgłasza się* Nie wygodniej będzie zrobić pole profilu widoczne tylko przy profilu (nie przy postach) i tam gracz wypisze sobie lokacje, gdzie ma sesje? Łatwiej zmienić pole profilu niż grzebać w podpisie ciągle. c: A też jest czytelne, wystarczy kliknąć na osobę i pokazuje się jej profil c:
Powrót do góry Go down
KiedyśUndyne
Zakorzeniony
KiedyśUndyne


HP : 100
Poziom duszy : 19
Doświadczenie : 0
LOVE : 2
Liczba postów : 680
Join date : 13/12/2015
Age : 24

Ilość rozgrywek Empty
PisanieTemat: Re: Ilość rozgrywek   Ilość rozgrywek EmptySro Cze 01, 2016 9:17 pm

Nie, pole profilu byłoby zbyt długie, jak dla mnie wykluczone.
Powrót do góry Go down
Azszar
Założyciel
Azszar


HP : 100
Poziom duszy : 4
Doświadczenie : 23
LOVE : 0
Liczba postów : 719
Join date : 06/12/2015
Age : 29
Skąd : Nie z tego świata

Ilość rozgrywek Empty
PisanieTemat: Re: Ilość rozgrywek   Ilość rozgrywek EmptySro Cze 01, 2016 9:33 pm

No dobra, mamy nowe lokacje, więc zgodzę się na to zwiększenie limitu sesji oraz przyznaję rację, że przydałoby się graczy nakłonić do wypisywania gdzie się obecnie znajdują
Powrót do góry Go down
http://ukrytaszuflada.blog.pl/
Black Opal
Bywalec
Black Opal


HP : 100
Poziom duszy : 1
Doświadczenie : 0
LOVE : 1
Liczba postów : 54
Join date : 11/05/2016

Ilość rozgrywek Empty
PisanieTemat: Re: Ilość rozgrywek   Ilość rozgrywek EmptyCzw Cze 02, 2016 3:35 pm

Mówiąc szczerze przywykłam do forów gdzie jest tylko jedna fabuła, piszesz a potem wychodzisz z tematu. Dlatego takie sesji gdzie trzeba czekać na odpis straszliwie mi się dłużą. ale dość o mnie, jeśli chodzi o limit to dla mnie jest zbędny. Jakoś sobie poradzimy z tymi liniami czasowymi, bo przecież każda osoba chce żeby jej historia była w miarę spójna i do tego będzie dążyła.
Jeśli trzeba jeszcze jakieś lokacje wymyślić też mogę pomóc.
Powrót do góry Go down
Frisk
Mistrz Gier
Frisk


HP : 91
Poziom duszy : 12
Doświadczenie : 61
LOVE : 3
Liczba postów : 1090
Join date : 06/01/2016
Age : 18
Skąd : Powierzchnia

Ilość rozgrywek Empty
PisanieTemat: Re: Ilość rozgrywek   Ilość rozgrywek EmptySro Sie 17, 2016 10:30 pm

Odświeżam temat, bo z przyczyn osobistych musiałam zniknąć z forum.
Pojawił się na czacie na nowo temat z limitem 3 miejsc i problemem jaki on sprawia. Pojawiła się informacja, że zostanie on zwiększony. Co więc dalej?
Jeśli chodzi o lokacje - mam sporo zapisanych na komputerze, mogę podrzucić do propozycji.
Jeśli chodzi o informacje gdzie i ile kto ma sesji - proponuję albo pole profilu niewidoczne przy postach (widoczne jedynie jak się wejdzie w profil gracza, aby nie było za długie) albo w podpisach aby umieszczano, albo jeden zbiorczy temat gdzie będą wypisane wszystkie aktualnie toczone sesje (nawet ja to mogę zrobić, i tak wszystko czytam).
Jeśli chodzi o linie czasowe i mieszanie - jakoś na razie nie było z tym problemu, wszystko gładko się dogadywało, a my jesteśmy zdolne bestie, damy radę c:
Powrót do góry Go down
Hazel
Mistrz Gier
Hazel


HP : 100
Poziom duszy : 1
Doświadczenie : 39
LOVE : 1
Liczba postów : 327
Join date : 16/12/2015
Age : 23
Skąd : Miasto Chytrej Baby

Ilość rozgrywek Empty
PisanieTemat: Re: Ilość rozgrywek   Ilość rozgrywek EmptySro Sie 17, 2016 11:16 pm

Jestem za Toriel, tych miejsc jest za mało, a sesji za dużo. 5 chyba byłoby optymalne, a jak ktoś nie będzie chciał, to nie musi korzystać Razz
Powrót do góry Go down
KiedyśUndyne
Zakorzeniony
KiedyśUndyne


HP : 100
Poziom duszy : 19
Doświadczenie : 0
LOVE : 2
Liczba postów : 680
Join date : 13/12/2015
Age : 24

Ilość rozgrywek Empty
PisanieTemat: Re: Ilość rozgrywek   Ilość rozgrywek EmptyCzw Sie 18, 2016 10:48 am

I oto pojawia się jeden z adminów, który wcześniej popierał ten pomysł. Faktycznie, temat warto odświeżyć, również jestem za powiększeniem limitu, ale pozostaję przy tym, by aktualne miejsca pobytu były wpisywane do podpisu, żadnych pól profilu widocznych czy niewidocznych bo to dosyć problematyczne, jak dla mnie...
Powrót do góry Go down
Frisk
Mistrz Gier
Frisk


HP : 91
Poziom duszy : 12
Doświadczenie : 61
LOVE : 3
Liczba postów : 1090
Join date : 06/01/2016
Age : 18
Skąd : Powierzchnia

Ilość rozgrywek Empty
PisanieTemat: Re: Ilość rozgrywek   Ilość rozgrywek EmptyWto Sie 23, 2016 3:09 pm

Odświeżam, bo coś cicho D:
Powrót do góry Go down
Iskierka
Mieszkaniec
Iskierka


HP : 100
Poziom duszy : 1
Doświadczenie : 69
LOVE : 0
Liczba postów : 177
Join date : 29/06/2016
Age : 23

Ilość rozgrywek Empty
PisanieTemat: Re: Ilość rozgrywek   Ilość rozgrywek EmptySro Sie 24, 2016 10:23 am

To ja też odświeżę, o!
Moim zdaniem takie powiększenie liczby sesji, jakie można mieć,  bardzo by się przydało :'D Znam takie miejsce, gdzie można mieć ich nawet 6, więc tu może by pasowało maksimum.. 5? c:
Wpisywanie dodatkowych rzeczy do podpisu jest imo trochę niewygodne, tak jakoś XD Nie mam za sobą długiej historii z pbf'ami, ale jak dotąd nigdzie nie widziałam, żeby takie dokumentowanie miejsc, w których nasza postać jest, było obowiązkowe ;o Chyba aż tak to do szczęścia potrzebne nie jest XD Noale jego wola, niech zapisze w podpisie, jak chce. A jak ktoś tego nie zrobi, zawsze można go spytać, gdzie aktualnie gra czy coś :>
Chociaż, jeśli to ma ułatwić w czymś pracę adminów, to niech już będzie XD
Powrót do góry Go down
Azszar
Założyciel
Azszar


HP : 100
Poziom duszy : 4
Doświadczenie : 23
LOVE : 0
Liczba postów : 719
Join date : 06/12/2015
Age : 29
Skąd : Nie z tego świata

Ilość rozgrywek Empty
PisanieTemat: Re: Ilość rozgrywek   Ilość rozgrywek EmptySro Sie 24, 2016 11:57 am

Przybywa Czołowy Admin

Widzę, że wszyscy bardzo pragną większej ilości miejsc na sesje, więc chyba tylko wypada mi zwiększyć ten limit.

Od dziś więc limit toczonych w jednej chwili rozgrywek wynosi 5

Mam jednak pewne warunki:
- MGów proszę o podrzucanie pomysłów na nowe lokacje;
- Chciałbym żeby wszyscy wpisywali sobie w podpisie aktualnie toczone rozgrywki, to znaczy te, które limit zużywają;

PS: Enjoy
Powrót do góry Go down
http://ukrytaszuflada.blog.pl/
Sponsored content





Ilość rozgrywek Empty
PisanieTemat: Re: Ilość rozgrywek   Ilość rozgrywek Empty

Powrót do góry Go down
 
Ilość rozgrywek
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Rodzaje rozgrywek - dyskusja i wymiana poglądów.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Beyond Undertale PBF :: Okruchy Czasu :: Okruchy Czasu-
Skocz do: