Beyond Undertale PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Pomysłów część dalsza

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Black Opal
Bywalec
Black Opal


HP : 100
Poziom duszy : 1
Doświadczenie : 0
LOVE : 1
Liczba postów : 54
Join date : 11/05/2016

Pomysłów część dalsza  Empty
PisanieTemat: Pomysłów część dalsza    Pomysłów część dalsza  EmptyWto Maj 24, 2016 1:12 pm

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Otóż albowiem jak już się do czegoś zapalę to nie ma zmiłuj.
Ja wiem mordeczki że wam jest dobrze jak jest, ale uwierzcie mi że ja też chce jedynie dobra tego forum. A jako nowa osoba mam nieco świeższe podejście do tematu i obiektywniej mogę spojrzeć na forum.

No więc uważam że przydało by się jakieś miejsce dla nowych. Jesteście wszyscy zgraną paczką i bardzo to podziwiam, jednakże im bardziej zgrana paczka tym trudniej nowym userą znaleźć sobie miejsce.
Tak więc dział dla nowych to fajny pomysł.

Co miało by się tam znaleźć?

1. Numery gg mordek z forum z nickami kim są.
Dlaczego? Część życia forum rozgrywa się na gg i jest ono niezwykle ważne. Jednakże wciąż mam kilka numerów które nie mam zielonego pojęcia do kogo należą, czy też nawet po zapisaniu numeru mam rozkminę kim dana osoba jest na forum. Nie wiem, może to tylko ja, ale myślę ze to ułatwi nowym odnalezienie się czy znalezienie choćby gg osoby z którą chciał by popisać. nowi tez mogli by tam dawać swoje numery gg żeby starzy wyjadacze wiedzieli kto to.

2. Dział w którym można się umawiać na fabułę.
Czyli nie mam z kim pisać, a przecież nie będę pisała pw do każdego z forum czy ma ochotę na fabułę. Więc jeśli ktoś miał by ochotę popisać ze słodkim robocikiem Opalem może się tam zadeklarować.

3. Poszukiwania MG
W sumie to zarejestrowałam się ale zamiast z graczem wolała bym popisać z MG. Ale co? Mam pisać do każdego MG osobno czy ma czas? Dlatego proponuję dział w którym gracz pisze że ma ochotę powiedzmy na krótką misję, i wtedy aktualnie wolny MG mógł by mu coś poprowadzić.

A teraz opcje które mogą się pojawić ale nie koniecznie.
4. Pomysły na postaci
Ja myślę że nasi gracze są na tyle inteligentni że potrafią sami sobie stworzyć postać, jednakże inspiracja zawsze się przyda. Czyli dział gdzie można sobie zabrać gotową postać i nią zagrać. Mam mnóstwo pomysłów na postacie więc chętnie się nimi podzielę, dorobię im zestawy graficzne, opisy itd.

5. Gra w zapoznanie się z forum.
Na sam początek w grze dostajemy pewną ilość pieniędzy, to fakt powszechnie znany. A co jeśli damy trochę mniej (albo zostawimy ile jest, bez różnicy) i pozwolimy nowym graczom trochę zarobić. Ale oczywiście nie będzie to łatwe. Będzie kilka miejsc w bibliotece, i na terenach gdzie będą poukrywane jakieś powiedzmy małe obrazki ze skrzyniami które należy odnaleźć żeby zarobić trochę monet. Właściwie jaki to ma cel? Zmuszenie gracza do zapoznania się z tematami i pozwiedzanie sobie forum. Potem na PW do admina, moda lub MG wysyłane są linki z miejscami gdzie znalazło się skrzynie a w każdej znalezionej skrzyni jest powiedzmy od 3 do 5 monet.  

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Czego mi jeszcze na tym forum brakuje?
Eventów! Eventów! I jeszcze raz Eventów!
Tak, tak wiem zaproponowałam już jeden event, ale przydały by się jeszcze jakiś mniejszy tak na teraz. bo jak słyszę ze to ma być dopiero na wakacje to mam ochotę krzyczeć XD
Ja nie wiem czy dożyje wakacji XD zacznijmy od tego.
A eventy to super sprawa! Cos prostego, może jakaś gra. Coś gdzie nie trzeba się bóg wie jak rozpisywać.
Na przykład :
Jakiś potwór współpracuje z Charą i zabija potwory. Gracze muszą zagadnąć kto to taki im zabije wszystkich. Taka zabawa w agenta po za oficjalną fabułą.

Albo event polegający na tym że gracze mają powiedzmy co tydzień jedna zagadkę do rozwiązania. Pap mógł by prowadzić! To mocno w klimacie Undertale.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Czego mi jeszcze brakuje?
KONKURSÓW!
Przydały by się jakieś konkursy!
Na najzabawniejsza postać, najlepszy post fabularny, najlepsze opowiadanie, najlepszy rysunek, najzabawniejszy komiks, najzabawniejszy pun itd.
Oferuję się nawet że sama ufunduję nagrody.
Tworzę złote plakaty, szyję pluszaki, robię kartki, robię pióra wieczne.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
CHWILA! Niby kto miał by się tym wszystkim zająć?
Wiem jeszcze mi nie ufacie, nowa jestem. Ale jeśli tylko mnie wesprzecie w realizacji tych pomysłów bardzo chętnie się wszystkim zajmę.
Powrót do góry Go down
Frisk
Mistrz Gier
Frisk


HP : 91
Poziom duszy : 12
Doświadczenie : 61
LOVE : 3
Liczba postów : 1090
Join date : 06/01/2016
Age : 18
Skąd : Powierzchnia

Pomysłów część dalsza  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysłów część dalsza    Pomysłów część dalsza  EmptyWto Maj 24, 2016 4:38 pm

Nie wiem czy mogę się wtrącić ale..
1. Numery gg są spoko ale bez mordek :'o Nie lepiej wstawić do profilu po prostu numer gg i kto chce wypełnia? Albo zrobić ukryty dla gości (dostępny tylko dla osób zalogowanych) spis kto jest kim.

2.
https://beyond-undertale.forumpolish.com/t165-poszukiwania-chetnych-do-gry
^O to ci chodzi?

3. j.w.

5. Osobiście widziałam takie coś na wielu forach i tak naprawdę po miesiącu już każdy wiedział gdzie co jest, a nowi userzy po prostu mechanicznie robili kopiuj-wklej.

-----------------

Eventy - ja uważam, że fajnie by było wprowadzić też eventy na czacie, np. w każdy piątek/sobotę. Żeby przychodził kto chciał i godzine-dwie-trzy grać fabularnie jakąś sytuację - czy to związaną z fabułą, czy jakieś crossovery, czy coś. *tak podpowiada tylko*
Powrót do góry Go down
Black Opal
Bywalec
Black Opal


HP : 100
Poziom duszy : 1
Doświadczenie : 0
LOVE : 1
Liczba postów : 54
Join date : 11/05/2016

Pomysłów część dalsza  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysłów część dalsza    Pomysłów część dalsza  EmptyWto Maj 24, 2016 5:47 pm

1. "Mordki" to po prostu moje określenie na ludzi z forum XD, dzieciaki w szkole też tak nazywałam XD
Owszem pole w profilu, ale jeden temat i nie trzeba szukać po profilach tylko masz wszystko w jednym miejscu. Kto będzie chciał zostanie tam dopisany i już.

2. I widzisz trochę już tu buszuję a to przeoczyłam XD, a gdyby było w oddzielnym forum przeznaczonym dla nowych było by bardziej widoczne.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Kupiłaś mnie tym pomysłem Tori! XD Jestem ZA!
5. Dlatego można zmieniać miejsce skrzynek co jakiś czas *zgłasza się* i tak nie mam co robić XD






Powrót do góry Go down
KiedyśUndyne
Zakorzeniony
KiedyśUndyne


HP : 100
Poziom duszy : 19
Doświadczenie : 0
LOVE : 2
Liczba postów : 680
Join date : 13/12/2015
Age : 24

Pomysłów część dalsza  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysłów część dalsza    Pomysłów część dalsza  EmptyWto Maj 24, 2016 6:07 pm

Wkraczam i ja. Mimo małej aktywności fabularnej jestem pod ręką bardziej, niż myślicie! Z tego też tytułu zaraz po wstaniu zerkam sobie tutaj i... proszę nie bierz wszystkiego do siebie bo dużo się u mnie dzieje, irytuje się widząc ten temat. W pewnym sensie, ja rozumiem, chcesz pomóc temu kochanemu forum i czuję się jakbym widziała siebie. Jednak koniecznie się wypowiem nie w imieniu administratorskim, a swoim osobistym...

1. Nie wiem czy to działa, czy nie, ale numery GG można podawać w profilu i... Widać to czy ostatecznie nie? Ja tam mam podany i można się ze mną kontaktować. Skypa nawet podałam. Jeżeli ktoś coś od kogoś chce, to powinien na niego klikać itd... O rany Un po wstaniu jesteś nienormalna >_<
2. Toriel słusznie podała link z miejscem, gdzie można się umówić ze sobą na fabułę, ba, gdzieś obok jest prośba o interwencję mistrza gry. Jeżeli woli się pisać z MG to na chacie kogoś łapać albo na PW. Kto jest MG widać, więc... kwestia czy chce ci się to zrobić, czy jesteś leniem i będziesz czekać co Bożego Narodzenia.
3. MG też człowiek, pracujący na forum że tak to nazwę. Jeżeli coś od niego chcesz to ty się zgłoś. Proste, prawda?
4. Przepraszam bardzo ale co wpadło ci do... ŻE WHAT Z TYM POMYSŁEM?! Czemu ktoś na forum ma wymyślać postać innej osobie? Nie nie nie nie i jeszcze raz nie. Są kanony, które można sobie wybrać, obrazków w internecie dużo, samemu można coś narysować i proszę. Nikt nikomu nie powinien nic wymyślać bo co to za zabawa? Według mnie to głupi pomysł i jestem całkiem przeciwna. Kreatywność gracza najważniejsza.
5. Eventy... RANY BOSKIE ZOSTAW BIEDNE EVENTY W SPOKOJU... a tak na poważnie. Poważne eventy muszą być korygowane przez adminów, muszą je prowadzić MG itd. cała procedura. Jest event globalny prowadzony przez Beliala, który mało kiedy się pojawia... ale jednak jest ukryty event mieszający w fabule. Do tego inni MG jak chcą mogą rzucać pomysłami na EVENTY i nikomu nie zarabianamy, ale i my - admini - mamy szkołe, koniec roku, a co za tym idzie wiele problemów. Forum ma być przyjemnością, dla nas poniekąd obowiązkiem ale życie prywatne zawsze na 1 miejscu. Dodano niedawno szkołe na forum, to swego rodzaju dodatek, jak event, z rozbudowanym systemem. Nie można robić questów na nie wiadomo ile osób dodatkowo. Robimy co w naszej mocy, jednak nam też może brakować czasu i siły.
6. Konkursy? Nie teraz, może kiedyś.

Powtarzam, niedawno wstałam, jestem ogółem w trudnej sytuacji i do tego poirytowana, więc nie bierz wszystkiego do siebie tak mega serio.

Undyne ~
Powrót do góry Go down
Azszar
Założyciel
Azszar


HP : 100
Poziom duszy : 4
Doświadczenie : 23
LOVE : 0
Liczba postów : 719
Join date : 06/12/2015
Age : 29
Skąd : Nie z tego świata

Pomysłów część dalsza  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysłów część dalsza    Pomysłów część dalsza  EmptyWto Maj 24, 2016 9:09 pm

Przybywa Galliusz odezwać się:

Cytat :
No więc uważam że przydało by się jakieś miejsce dla nowych. Jesteście wszyscy zgraną paczką i bardzo to podziwiam, jednakże im bardziej zgrana paczka tym trudniej nowym userą znaleźć sobie miejsce.
Tak więc dział dla nowych to fajny pomysł.
Mówisz o temacie pokroju "Przywitaj się"?

A teraz punkty:
1. Jest opcja podania numeru gg w profilu, ale by go wyświetlić, trzeba włączyć czyjś profil oraz zakładką "contact". Najwyżej dodam opcję wpisania numeru pod avatarem, by był lepiej widoczny, ale mordek dostępności nie będzie.

2. Tori podała już, że taki temat istnieje.

3. Jest w tym samym dziale.

4. Niezbyt trafiony pomysł. Moim zdaniem i jak widać po odpowiedzi Un nie tylko moim, jak ktoś przychodzi grać na PBF, powinien sam umieć wymyślić sobie postać. Czegoś takiego na pewno nie wprowadzimy jako oficjalną część forum. Jeśli sama chcesz komuś wymyślać postać, proszę bardzo, nie będę wieszał, ale nie otrzymasz za to profitów.

5. Dziwna rzecz i niekoniecznie mi się podoba. Wiadomo, że numer ze sznurkiem i marchewką mający nakłonić ludzi do zrobienia czegoś zwykle działa, ale ja nie chcę nikogo nakłaniać. To forum ma być do zabawy. Zresztą, po jakimś czasie ta marchewka przestanie działać. Osobiście nie chcę wprowadzać czegoś takiego.

Co do eventów:
Jak to Un powiedziała, eventów muszą pilnować admini, nawet jeśli nie oni będą je prowadzić. Ja niestety nie mam za bardzo czasu do 23 czerwca, bo czeka mnie obrona pracy licencjackiej. Zapewniam, że w wakacje będzie event, ale jeszcze nie teraz.

Co do konkursów:
Nie wykluczam, że coś takiego może ruszyć. Dotąd po prostu było mało graczy, a co za tym idzie możliwych chętnych do czegoś takiego. Jak będę miał chwilę może zastanowię się trochę nad tą kwestią.

Okej, to tyle ode mnie.
Powrót do góry Go down
http://ukrytaszuflada.blog.pl/
Black Opal
Bywalec
Black Opal


HP : 100
Poziom duszy : 1
Doświadczenie : 0
LOVE : 1
Liczba postów : 54
Join date : 11/05/2016

Pomysłów część dalsza  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysłów część dalsza    Pomysłów część dalsza  EmptyWto Maj 24, 2016 10:12 pm

Undi

1. Przeszukałam twój profil i może jestem ślepa ale nie widzę nigdzie ani gg ani skype, w zakładce "contact" jest tylko PW.
Więc nawet jeśli takie miejsce w profilu jest to nie jest ono jakoś szczególnie oczywiste. Albo ja jestem ślepa... *zakłada okulary* to też możlwe.

2. Nie wiem czy to tylko ja, czy inni też tak mają ale nie koniecznie lubię się narzucać z łapaniem ludzi na Pw czy gg. Więc wyobraźcie sobie zagubionego nowego członka naszej społeczności który powiedzmy na dodatek ma problemy z nawiązywaniem kontaktów. To mogło by mu ułatwić start i nie czuć się jakby się komuś narzucał. Plus jeśli ktoś sam się zgłosi (mówię tu o mg, czy też innym graczu) to taka osoba też czuję się bardziej "chciana" na forum jeśli rozumiecie co mam na myśli. No przynajmniej takie są moje odczucia. Acz mogę się mylić.

3. Funkcja jak każda inna.... to gdzie ten mój test noooo XD

4. Na forach na których byłam konta do oddania to normalna rzecz. *wzrusza ramionami*

5. NIE zostawię! Pffff nie będziesz mi mówiła jak mam żyć mamo! XD
A tak serio to nie szczególnie widać żeby coś się działo po prostu. Jeśli jest ukryty event to super.... ale problem z ukrytymi eventami jest taki że.... są UKRYTE, i ludzie zwyczajnie nie widzą że forum żyje. Czekaj, czekaj mordka nie pisz tak szybko... nikt od was niczego nie wymaga. Ja wiem że macie szkołę... a ja mam pracę... jesteśmy kwita ale jeśli znajdzie się ktoś kto chciał by pomóc to JA mogę coś zorganizować. Nie pierwszy z resztą raz XD A nasi zapracowani admini mogą wpaść i się pobawić, ot co! No już, już. Spokojnie wdech, wydech ja naprawdę nic do was nie mam.

6. A co nie wzięła byś udziału? XD

Galliusz
No tak, coś takiego ale cały dział z tematami takimi jak wymieniłam.
1. "Mordki" ja nie wiem o czym wy myślicie... ale ja "mordkami" po prostu ludzi nazywam... nie chodzi mi o wklejane zdjęć ani nic. No wiecie jak Czkawka zwracał się do Szczerbatka.... aaaaa nie ważne XD
No to dalej trzeba wchodzić w profil i szukać tego. Na forach gdzie ja do tej pory byłam gg wyświetlało się na dole obok PW a i tak robiło się tematy z kontaktami które sprawiały że nie trzeba było latać po profilach i szukać tylko było w jednym miejscu.

2. Istnieje ale w tak nie oczywistym miejscu. W życiu bym tak nie szukała. U nas to zwykle takie rzeczy znajdowały się nad działem z kartami postaci. Znaczy ja nie mówię że nasze ustawienie było lepsze, ale bardziej rzucało się w oczy.

4. No to nie.

5. Ok

6. Znaczy u nas eventy organizować mogli mg, za porozumieniem z adminami. Jeśli wszystko było dogadane co do tego jak ma to wyglądać to mg miał już wolną rękę.

7. No dobra, ok. Ale wierzę na słowo że wrócimy do tej kwestii. XD

Więc na czym stanęło? Zrobimy dział dla nowych? Część z moich pomysłów nie przejdzie, rozumiem, ale sam pomysł działu chyba nie jest jakoś szczególnie problematyczny do zrobienia, a moze wiele ułatwić.

W sumie może niech jeszcze inni userzy się wypowiedzą.
Powrót do góry Go down
Rhav
Obywatel
Rhav


HP : 100
Poziom duszy : 3
Doświadczenie : 21
LOVE : 0
Liczba postów : 403
Join date : 19/03/2016
Age : 25

Pomysłów część dalsza  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysłów część dalsza    Pomysłów część dalsza  EmptyCzw Maj 26, 2016 12:27 am

Nie wiem, czy powinnam się wtrącać, aleee...
Imho pomysł z wątkiem z numerami gg jest bardzo dobry. Jestem tu już jakiś czas, a tak naprawdę nie mam pojęcia z kim piszę na konfach, muszę się domyślać albo dopytywać, a czasem już po prostu mi głupio. Z takim tematem byłoby duuużo łatwiej.
No i zgadzam się z Black Opal - dział z szukaniem osób do gry jest bardzo zakamuflowany, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia. Poszuka się raz, drugi, trzeci, ale za czwartym razem już będzie się pamiętało gdzie jest.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Pomysłów część dalsza  Empty
PisanieTemat: Re: Pomysłów część dalsza    Pomysłów część dalsza  Empty

Powrót do góry Go down
 
Pomysłów część dalsza
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Północna część Labiryntów
» Północna część lasu Snowdin
» Północna część lasu Snowdin

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Beyond Undertale PBF :: Okruchy Czasu :: Okruchy Czasu-
Skocz do: